USB formatla silinmeyen virüsler kaldı mı?

• Konuyu başlatan Nemai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 446

Nemai

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç yıl önce vardı böyle UEFI anakarta, işlemci önbelleğine yerleşen virüsler. Hala var mı bunlar? Zaten bilgisayar gereksiz aşırı dolduğundan format atacağım da, bir virüs falan varsa onları da temizlemiş olayım. Böyle virüsler hala varsa nasıl anlarım ve temizlerim?

Diskte varsa ve diskleri biçimlendirirseniz, silinmesi gerekir.

Diskte varsa ve diskleri biçimlendirirseniz, silinmesi gerekir.
Kurulum USB'si hazırladım işte. Technopat'ın videosundaki adımlara uyarak yapacağım pek bilmiyorum disk biçimlendirme olaylarını. O videoda yapılıyor mu?

Kurulum USB'si hazırladım işte. Technopat'ın videosundaki adımlara uyarak yapacağım pek bilmiyorum disk biçimlendirme olaylarını. O videoda yapılıyor mu?

Evet, disk ekranında tüm gördüğünüz diskleri sil tıklayın veya biçimlendir tıklayın.

Evet, disk ekranında tüm gördüğünüz diskleri sil tıklayın veya biçimlendir tıklayın.
Tamam hocam sağ olun. Başka yapmam gereken bir şey, tarama falan yoksa sorun yok o zaman. Anakart ve işlemciye yerleşen virüsler hakkında uyarılar vardı da. Onlar varsa bile bu şekilde temizleniyorsa sorun yok.

Hocam kusura bakmayın da aklıma takıldı, önbelleği de temizliyor mu bu işlem? O denilen anakart ve işlemci tarzı virüsler gibi önbelleğe de yerleşebilen virüsler var ya.
Bir de biliyorsanız, virüslü bir bilgisayarda kurulum USB'si hazırlarsak virüs kurulum USB'sine de geçebilir mi? Kendi bilgisayarıma güvenmediğimden internet kafede USB'yi takıp hazırladım. O bilgisayarlarda da virüs olup olmadığını bilmiyorum, onlar da virüslü olabilir yani pek sanmasam da.

Son düzenleme:
Tamam hocam sağ olun. Başka yapmam gereken bir şey, tarama falan yoksa sorun yok o zaman. Anakart ve işlemciye yerleşen virüsler hakkında uyarılar vardı da. Onlar varsa bile bu şekilde temizleniyorsa sorun yok.

Hocam kusura bakmayın da aklıma takıldı, önbelleği de temizliyor mu bu işlem? O denilen anakart ve işlemci tarzı virüsler gibi önbelleğe de yerleşebilen virüsler var ya.
Bir de biliyorsanız, virüslü bir bilgisayarda kurulum USB'si hazırlarsak virüs kurulum USB'sine de geçebilir mi? Kendi bilgisayarıma güvenmediğimden internet kafede USB'yi takıp hazırladım. O bilgisayarlarda da virüs olup olmadığını bilmiyorum, onlar da virüslü olabilir yani pek sanmasam da.

USB bellek virusleri genellikle cogakliyor. Girip ISO'nun icine oradan kendine enjekte edilip Windows kurulduktan sonra calisacsgini falan sanmiyorum. Bicimlendirince tertemiz oluyor.

USB bellek virusleri genellikle cogaliyor. Girip ISO'nun icine oradan kendine enjekte edilip Windows kurulduktan sonra calisacagini falan sanmiyorum. Bicimlendirince tertemiz oluyor.
USB'ye geçmez diyorsunuz yani virüs varsa bile?

USB'ye geçmez diyorsunuz yani virüs varsa bile?

Sen simdi bu virusu CIA mi enjekte etti bu kadar abartmaya gerek yok. Bir şey olmaz. USB bellegi de ESET ile falan taratin. Zaten USB bellek icerisinde sadece ISO varsa bir şey olmaz. Normal diskten de USB bellege girecegini sanmam. Format ekraninda disklerin hepsini bicimlendirdiyseniz zaten bir şey kalmadigindan viruste kalmamasi lazim.

Sen simdi bu virusu CIA mi enjekte etti bu kadar abartmaya gerek yok. Bir şey olmaz. USB bellegi de ESET ile falan taratin. Zaten USB bellek icerisinde sadece ISO varsa bir şey olmaz. Normal diskten de USB bellege girecegini sanmam. Format ekraninda disklerin hepsini bicimlendirdiyseniz zaten bir şey kalmadigindan viruste kalmamasi lazim.
Biraz paranoyak oluyorum genelde virüs konularında da. Kaspersky kullanıyorum onla taratabilirim ESET yerine. Yeterli olur mu? ISO dışında da bir şey yok USB'de evet. Rufus üzerinden kurulumu yaptım zaten, sildi içindeki her şeyi.

Biraz paranoyak oluyorum genelde virüs konularında da. Kaspersky kullanıyorum onunla taratabilirim ESET yerine. Yeterli olur mu? ISO dışında bir şey yok USB'de evet. Rufus üzerinden kurulumu yaptım zaten, sildi içindeki her şeyi.

Yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı