USB girişi kendiliğinden devre dışı oluyor

Daha fazla  
Arkadaşlar anakartım Gigabyte Aorus B550 Elite. Aygıt yöneticisi kısmından baktığımda 11 adet USB bağlantısı olduğunu görüyorum. Fakat bunlardan bir tanesi kendi kendine bir sebebe dayalı olmadan gidiyor ve üzerinde ünlem işareti çıkıyor. Hatta bu sıralar daha çok direkt gidiyor ve bilgisayarı yeniden başlatmadan kullanamıyorum.
Cihazı kaldırıp tekrar donanım arattım birkaç kez fakat bir işe yaramadı.
Gigabyte'ın sitesinden baktığımda USB Driver'ı gibi bir şeye rastlamadım. Ne yapabilirim bu sorunla karşılaşan var mıdır?

Driver Booster ile driverlerinizi kontrol etmeyi deneyin. USB Bağdastırıcıları diye güncelleme olabiliyor uygulamada.
Arkadaşım cahilce şu programı önermeyin 😡 Sayın konu sahibi kesinlikle o programı yüklemeyin.
Arkadaşlar anakartım Gigabyte Aorus B550 Elite. Aygıt yöneticisi kısmından baktığımda 11 adet USB bağlantısı olduğunu görüyorum. Fakat bunlardan bir tanesi kendi kendine bir sebebe dayalı olmadan gidiyor ve üzerinde ünlem işareti çıkıyor. Hatta bu sıralar daha çok direkt gidiyor ve bilgisayarı yeniden başlatmadan kullanamıyorum.
Cihazı kaldırıp tekrar donanım arattım birkaç kez fakat bir işe yaramadı.
Gigabyte'ın sitesinden baktığımda USB Driver'ı gibi bir şeye rastlamadım. Ne yapabilirim bu sorunla karşılaşan var mıdır?
Benim eski laptopumda da oluyordu. USB 3.0 yuvasıydı. USB 3.0 flaş takınca devre dışı kalıyordu. USB 2.0 bir cihaz takınca sorun olmuyordu. Yuvanın içine baktığımda bir pin kırılmıştı.

Son düzenleme:
Arkadaşım cahilce şu programı önermeyin 😡 sayın konu sahibi kesinlikle o programı yüklemeyin.

Benim eski laptopumda da oluyordu. USB 3.0 yuvasıydı. USB 3.0 flash takınca devre dışı kalıyordu. USB 2.0 bir cihaz takınca sorun olmuyordu. Yuvanın içine baktığımda bir pin kırılmıştı.

Kırık olacağını sanmıyorum ürün henüz 1 aylık. Sanmama sebebim 1 aylık olması değil de farklı USB portuna taktığımda da mesela algılamıyor. Klavye, mouse gibi ürünler gitmiyor sadece HyperX Quadcast mikrofonum gidiyor bunu da anlamadım.

Arkadaşım cahilce şu programı önermeyin 😡 Sayın konu sahibi kesinlikle o programı yüklemeyin.

Benim eski laptopumda da oluyordu. USB 3.0 yuvasıydı. USB 3.0 flaş takınca devre dışı kalıyordu. USB 2.0 bir cihaz takınca sorun olmuyordu. Yuvanın içine baktığımda bir pin kırılmıştı.
Hocam pardonda bunun cahillikle ne alakası var :d Yasak olduğunu bilmiyordum ve neden yasak olduğunuda anlamadım.

Hocam pardonda bunun cahillikle ne alakası var :d Yasak olduğunu bilmiyordum ve neden yasak olduğunuda anlamadım.
Programın çakışan ve cihazın çalışmasıını engelleyen sürücü yüklemesine sebep olabildiğini araştırmadan öneriyorsun.

Geri
Yukarı