USB girişlerini yanlışlıka devre dışı bıraktım

Andro oyuncu

Hectopat
Arkadaşlar klavyemi laptop algılamıyordu bende aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp etkinleştiricektim yanışlıkla tüm USB girişlerini devre dışı bıraktım tauchpad ve laptopun kendi klavyesi çalışmıyor. BIOS'a girebiliyorum oradan bir şey yapabilir miyim?
Windows 8.1.

Dönüştürücü alacak eski tip USB'den eski tip mouse için arkaya takacak bilgisayarcı da 10 TL bir şey dir.
Bunu alacak.

Eki Görüntüle 701418
kardeşim yardımın için saol ama laptop kullanıyorum tauchped ile klavye çalışmıyor
BIOS sıfırlamak bir çözüm. Ondan önce aklına bir şeyler gelirse deneyebilirsin tabii ki.
biosu sıfralamk nasıl olabilir anlatırmısın?
evet biostayken fare ve klavye çalışıyor
ama nasıl sıfırlıycam?

Aslında dos ta aktif olması gerekmiyor mu mouse ve klavyenin açıkçası bence öyle. BIOS ayarlarınıza girin, kategorisini unuttum lakin arayarak bulabilirsiniz sadece vakit ayırmanız gerekecek. USB mouse Support ve USB keyboard Support ayarlarını aktif hale getirin orada çalışıyor olmalılar veya orada çalışmıyorsa format kısmında çalışıyor olması gerekiyor. Ayrıca USB veya CD olmadan format atmak isteseniz bile disk seçimini ya da format seçimini yapamayacaksınız eğer aktif değilse mouse ya da klavye. Bir de eğer laptop yan taraflarından birinde iğne deliği gibi bir delik mevcutsa o reset tuşudur onunla düzelmesi gerekir.

Geri
Yukarı