USB girişli kulaklığın mikrofonu bazen çalışıyor bazen çalışmıyor

GolgeAdam

Centipat
USB girişli kulaklığım var ve sürekli mikrofon çalışmıyor bazen çalışıyor bazen çalışmıyor, bir de jack girişli kulaklığım var onu kasada mikrofon ve hoparlör ayrı olduğu için kullanamıyordum bugün 1 jack girişini 2 jack yapan dönüştürücü kablo aldım arkadaş verdi kabloyu. Denedim ve hoparlör çalışıyor ama mikrofon çalışmıyor kulaklık sorunsuz PlayStation üzerinden gayet iyi çalışıyor denedim. Ne yapacağımı bilmiyorum rica etsem yardımcı olur musunuz?

Sesi sonuna kadar açtığım zaman hoparlörden cızırtı geliyor. Jack girişli başka kulaklık denedim mikrofon çalışmadı yani 3 mikrofonda çalışmadı.

Kulaklıkta 1 tane jack girişi var arkadaş bugün 1 tane jack girişini 2 taneye çeviren, hoparlör ayrı mikrofon ayrı olacak şekilde bir kablo verdi o şekilde kasa ön kısmındaki hoparlör mikrofon kısmına taktım.
Kullandığınız jak çoğaltıcının kalitesiz olmasından dolayı cızırtı yaşadığınızı düşünüyorum :) Genelde o tarz jak çoğaltıcıları böyle sorunlara yol açar.Kaliteli bir USB ses kartı gibi performans vermez

Kullandığınız jak çoğaltıcının kalitesiz olmasından dolayı cızırtı yaşadığınızı düşünüyorum :) genelde o tarz jak çoğaltıcıları böyle sorunlara yol açar. Kaliteli bir USB ses kartı gibi performans vermez.

USB çıkışlı kulaklığı denedim ve mikrofon çalışmıyor. Jack çıkışlı kulaklığı çoğaltıcı olmadan kullanamıyrum mikrofon çalışmıyor ama jack çoğaltıcıyı takınca gayet güzel çalışıyor sadece cızırtı problemi oluyor oda kasadan dolayı sanırım çünkü direkt kasaya takınca kulaklığı cızırtı oluyor USB ses kartı alarak test etmem lazım sanırım.

USB çıkışlı kulaklığı denedim ve mikrofon çalışmıyor. Jack çıkışlı kulaklığı çoğaltıcı olmadan kullanamıyrum mikrofon çalışmıyor ama jack çoğaltıcıyı takınca gayet güzel çalışıyor sadece cızırtı problemi oluyor oda kasadan dolayı sanırım çünkü direkt kasaya takınca kulaklığı cızırtı oluyor USB ses kartı alarak test etmem lazım sanırım.
Evet dostum USB ses kartı alman çok daha sağlıklı olacaktır

Yeni konular

Geri
Yukarı