Discord'da bilgisayarın mikrofonu çalışıyor ancak kulaklığın mikrofonu çalışmıyor

Henss

Hectopat
Daha fazla  
-Merhaba. Ses kaydedicisinde vesaire sesim kaydediliyor. Çok güzel çıkıyor sesim. Discord üzerinde kulaklık mikrofonum çalışmıyor. Ancak bilgisayarın kendi mikrofonu çalışıyor. Ses ayarları üzerinden de ayarladım. Neden oluyor bu? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Merhaba. Ses kaydedicisinde vesaire sesim kaydediliyor. Çok güzel çıkıyor sesim. Discord üzerinde kulaklık mikrofonum çalışmıyor. Ancak bilgisayarın kendi mikrofonu çalışıyor. Ses ayarları üzerinden de ayarladım. Neden oluyor bu? Şimdiden teşekkür ederim.
Discord ses ayarlarından giriş çıkış cihazlarından kulaklığı seçip sesi alıp almadığına bakın.

Discord ses ayarlarından giriş çıkış cihazlarından kulaklığı seçip sesi alıp almadığına bakın.
Hocam ses kaydedicisinde stareo karışımı aktifken ses kaydediyor. Ancak discordda aktifken ses vermiyor. Giriş aygıtını girdiğim zaman ses gidiyor. Bilgisayarın dahili mikrofonunu açınca ses hiç olmadığı kadar iyi gidiyor. Ancak bu sefer kulaklığın mikrofonunu çıkarınca onun da sesi gidiyor. Ben anlamadım. Acaba dahili mikrofon diye kulaklığın mikrofonunu kullanıyor olabilir miyim?

Hocam ses kaydedicisinde stareo karışımı aktifken ses kaydediyor. Ancak Discord'da aktifken ses vermiyor. Giriş aygıtını girdiğim zaman ses gidiyor. Bilgisayarın dahili mikrofonunu açınca ses hiç olmadığı kadar iyi gidiyor. Ancak bu sefer kulaklığın mikrofonunu çıkarınca onun da sesi gidiyor. Ben anlamadım. Acaba dahili mikrofon diye kulaklığın mikrofonunu kullanıyor olabilir miyim?

Olabilirsin. Onun dışında aklıma bir şey gelmiyor. Bu arada kulaklık takılı değilken Windows ses ayarlarında giriş kısmında hangi seçenekler var?
Eğer giriş cihazı bulunamadı diyorsa dahili mikrofon yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı