USB içerisindeki kısayol nasıl silinir?

cezvevezv

Zeptopat
Daha fazla  
Selamlar,
USB içine tıkladığımda bir kısayol gözüküyor ona tıkladığımda dosyanın içine girebiliyorum. Diski biçimlendirdim düzelmedi. CMD ile denedim olmadı. Sabahtan beri internetten video izleyip deniyorum ama hiçbir şekilde düzelmiyor, kafayı yemek üzereyim. Bu USB içindeki kısayolu nasıl silebilirim? Format USB yapmak istiyorum ama bundan dolayı yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1.png
2.png
3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
USB biçimlendirseniz bile geri geliyor 2 secenek var
1. korumalı flash bellek kullanıyorsunuzdur Toshiba markalardaki gibi
2. secenek bilgisayarınızda USB virüsünüz var var ve ne kadar denerseniz deneyin silemezsiniz
2. için öneri Kaspersky ile taratın flash a format atın ama açmayın sonra flash a Boot atın ve Windows'u yeniden kurun. Tecrube ile sabit.

Not format atacaksam Kaspersky'a ne gerek var dersen Boot dosyalarına virüs bulaşmasını engellemek amaçlı ya da birinden yeni Boot flash ı bul, size kalmış.

attrib -h -s -r -a /S /D

Hangi kodu denediğinizi bilmiyorum ama bu kodu dener misiniz? Benzer bir sorun yaşayıp bu kod ile çözüme ulaşmıştım

attrib -h -s -r -a /S /D Bunu denedim ve aşağıdaki görseldeki klasörler geldi.Sorun düzelmedi.1 hafta önce çıktı almıştım kırtasiyeden ordan virüs bulaştığını düşünüyorum ama bir türlü olmadı ne yaptıysam.Kısayolu silemiyorum silsem yeniden geliyor,biçimlendiriyorum gene geliyor.Bilgisayı sıfırlamayı düşünüyorum ama o da çözüm değil gibi.Ne yapacağım gerçekten bilmiyorum

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 18
attrib -h -s -r -a /S /D Bunu denedim ve aşağıdaki görseldeki klasörler geldi.Sorun düzelmedi.1 hafta önce çıktı almıştım kırtasiyeden ordan virüs bulaştığını düşünüyorum ama bir türlü olmadı ne yaptıysam.Kısayolu silemiyorum silsem yeniden geliyor,biçimlendiriyorum gene geliyor.Bilgisayı sıfırlamayı düşünüyorum ama o da çözüm değil gibi.Ne yapacağım gerçekten bilmiyorum
yukarıda dedigim tek çare eski dosya filan kurtarmak istiyosan gdrive upload et o tarıyor temizliyor o sekil kökten kazı gitsin.

Hocam ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım.Rica etsem birazcık daha açık yazabilir misin? USB içinde önemli bir şey yok.Bu kısayolu silip usb eski sağlıklı haline getirmek tek isteğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı