USB ile ESET SysRescue Live Başlatamama Sorunu

Evet ve daha hızlı.
Vay be kasperskyi kutluyorum o zaman aynı zamanda sizi de hocam.(y) Bilmediğim bir şeyi daha öğrendim sizden. Sizi takdir ediyorum.:) Her sorunumuzla ilgileniyorsunuz. Benim 250.000-300.000 dosya arasında tarama yapıyor sizinde böyle değil mi? O zaman Kaspersky böyle giderse 2020 yılına kadar tam tarama yapacağı dosya sayısını 150.000 'e indirir.

:D Bu Kasperskyla alakalı değil aslında windows'un ne kadar geliştiğiyle alakalı dosya üzeri ne kadar az oynama olursa dosya artmazsa o kadar dosya tarar. Şimdi yine dosya diyoruz ama sadece dosya değil dosyanın verisini de sayı olarak girdiğinden yüksek çıkıyor dosya içindeki veri de azalınca yeni kodlama sistemleri ile bu sayı da haliyle düşüyor. Kısaca dosya içinde dosya tarıyor gibi düşünebilirsin.

:D Bu Kasperskyla alakalı değil aslında windows'un ne kadar geliştiğiyle alakalı dosya üzeri ne kadar az oynama olursa dosya artmazsa o kadar dosya tarar. Şimdi yine dosya diyoruz ama sadece dosya değil dosyanın verisini de sayı olarak girdiğinden yüksek çıkıyor dosya içindeki veri de azalınca yeni kodlama sistemleri ile bu sayı da haliyle düşüyor. Kısaca dosya içinde dosya tarıyor gibi düşünebilirsin.
Şu şekilde söyleyeyim. 2015'ten önce C ve D diskleri aynı oranda doluydu. 1.000.000 dosya tarıyordu. Şimdi yine aynı şekilde ama 250.000 ile 300.000 dosya taraması yapıyor. D dosyasını da tarıyor ama eskisi gibi derin taramıyor D diskini. Demek ki windows geliştikçe böyle şeyler olabiliyor:)

ESET SysRescue Live media aracı Windows 10 ile tam uyumlu olmadığı için ben de ESET in sitesinde sunmuş olduğu eset-sysrescue.1.0.9.0.enu.iso dosyasını indirip Rufus ile bootable hale getirdim. Sonra USB'den başlattım. Tabii olarak birinci resimdeki ekran geldi Enter'a bastım. İkinci resimdeki ekran gelmesi gerekirken üçüncü resimdeki ekran geldi. Nerede hata yapmış olabilirim?

Eki Görüntüle 197141 Eki Görüntüle 197142 Eki Görüntüle 197143
Ben Rufus ile USB belleğe yazdırdıktan sonra o hatayı alıyordum. Universal USB Installer ile deneyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı