USB ile FreeDOS kurulumu

Lubuntu açılınca
Kod:
sudo apt-get install unetbootin
komutu ile unetbootin programını kur. Bu programı aç.
Eki Görüntüle 95448

Bilgisayarı USB ile başlat. Genellikle açılırken F12 yada F8 tuşuna basarsan boot edebileceğin seçenekleri gösterir sende oradan USB'yi seçerek bilgisayarı açacaksın.

Genelde Unetbootin'i her kullandığımda bana sıkıntı çıkarır ama deneyeceğim. Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, kardeşimin lg netbook bozulunca ona lenovo b5030 dizüstü aldım.Ürün yarın elime geçecek ve freedos olarak gelecek.Ben buna win 8.1 update 3 kurmayı düşünüyorum.Ürün uefi destekli değil, sizce buna en sağlıklı kurulumu nasıl yaparım ?, usb üzerinden kurmayı düşünüyorum rufuslamı yoksa wintobootic programıyla mı kurulum yapayım veya dvd üzerindenmi kurayım.İlk defa freedos sisteme işletim sistemi kuracağımdan yanlış birşeyler yapmak istemiyorum şimdiden teşekkürler..

Rufus ile imajı USB'ye yazdırıp kurman en iyisi. Yazdırırken Uefi olmayanı seçmeyi unutma.

Teşekkür ederim, Rufus ile dediğiniz gibi ilk seçeneği seçtim ve Usb belleğime Windows 8.1 Update 3 iso dosyasını yazdırdım.Bilgisayar yarın gelecek.Ben kendi bilgisayarımda bu Usb belleği kontrol etmek istiyorum.Bios ayarlarından Usb seçeniğini ilk sıraya taşıdım fakat önyükleme ekranı çıkmadı.Acaba yapamadım mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı