USB ile işletim sistemi kurma

Pcbosnjak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Benim daha öncesinden kullandığım harddiski yeni sisteme dahil ettim fazladan olmadığı için. Nasılsa format atacağım diye USB Windows 10 işletim sistemini kurdum ama ben harddiskimi silmeyi unutmuşum, daha doğrusu otomatik siliniyor sanmıştım. Windows 10'u SSD'ye kurdu fakat harddisk olan bölümler dolu gözüküyor, ama ben tamamen temiz olsun istiyorum; yeni sistem yeni başlangıç yapayım. İşletim sistemi hariç diğer diski nasıl silebilirim?

Windows 10 kurduğum USB ile tekrardan temiz kurulum mu yapayım bu sefer diğer diskleri sil diyerek; peş peşe format atmak bir sıkıntı yaratır mı veya başka sağlıklı bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk yönetiminden, sıfırlamak istediğiniz diskin önce birimlerini silin, ardından yeniden oluşturun. Formata gerek yok.

Konu hakkında biraz daha detay verir misin, daha önce yapmadığım için acemi biri olarak tam anlayamadım ne yapacağımı? Veya internette bir yerde bunu anlatan bir video/link var mı acaba?

Bu arada kafama takıldı konuyla ilgili araştırma yaparken bir video gördüm YouTube'da; yeniden başlat derken Shift basılı tutup onar kısmından tüm sürücüleri kaldır denilen bir seçenek/yol varmış, öyle yapmak mantıklı mı peki?

Şu video bence anlaman için yeterli.

Konu hakkında biraz daha detay verir misin, daha önce yapmadığım için acemi biri olarak tam anlayamadım ne yapacağı mı? Veya internette bir yerde bunu anlatan bir video/link var mı acaba?

Bu arada kafama takıldı konuyla ilgili araştırma yaparken bir video gördüm YouTube'da; yeniden başlat derken Shift basılı tutup onar kısmından tüm sürücüleri kaldır denilen bir seçenek/yol varmış, öyle yapmak mantıklı mı peki?

Oradan da olur ama gerek yok bence. Bu daha kolay ve basit bana göre.

Şu video bence anlaman için yeterli.

Oradan da olur ama gerek yok bence. Bu daha kolay ve basit bana göre.

Yani eski kalıntılar falan harddiskte ne varsa gidecek değil mi, bir de o diskte Windows7 kuruluydu. Ben olayı da anlamadım Windows 10 nasıl kurdu nasıl açtı sistem kafayı yemesin kafam rahat olsun istiyorum temiz temiz en baştan yükleyeyim Driver'lari vb

Zaten SSD'de kurulu olan sistemin düzgün çalışmıyor mu? Herhangi bir sıkıntı var ise temiz kurulum yapmanı öneririm, fakat sıkıntı yok ise ve sadece yeni taktığın HDD'yi temizlemek istiyorsan söylediğim yöntem HDD'nin içinde ne varsa siliyor.

Zaten SSD'de kurulu olan sistemin düzgün çalışmıyor mu? Herhangi bir sıkıntı var ise temiz kurulum yapmanı öneririm, fakat sıkıntı yok ise ve sadece yeni taktığın HDD'yi temizlemek istiyorsan söylediğim yöntem HDD'nin içinde ne varsa siliyor.
Evet Windows 10u SSD'ye kurdum ama benim kafamı karıştıran bunu yüklemeden önce eski harddiskimi başka bir bilgisayarda Windows 7 kurulu kullanıyordum. Şimdi sistemde iki işletim sistemi varmış gibi olmuyor mu onu merak ettim. Şu an bir sıkıntı yok ama ileride olur mu diye endişelendim biraz da.
Tamamdır dediğinizi yapacağım, önerileriniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı