USB ile laptopa harici ekran kartı bağlamak

Hocam bu hususta aklıma bir soru takıldı, müsaadenizle sormak istiyorum. Şuan ekran kartını uzaktan bağlamamızı yarayan Riser lar hep USB 3.0 üzerinden veri aktarıyor. PCI-E Express x1 'den x16 ya veri aktarımı sağlayan dönüştürücülerden bahsediyorum. Peki bu kadar veriyi o sistem nasıl aktarıyor USB 3.0 üzerinden. http://img.dxcdn.com/productimages/sku_463316_1.jpg şekildeki dönüştürücü molex ile PSU üzerinden güç alıp sadece USB 3.0 kablo üzerinden veri aktarımı yapıyor, bunun nasıl mümkün olduğunu soracaktım eğer bir bilginiz var ise.
USB nin ucundaki kart wifi adaptörüne takılıyorsa thunderbolt çıkışı ile aynı düzeyde oluyor veriyi işleyebiliyor. Ancak harici GPU %20 performans kaybediyor.

Benim de bir sorum olacak. Anladığım kadarıyla Thunderbolt teknolojisi ile e-GPU veya xconnect vb. teknolojilerin kullanılmasını mümkün kılıyor. Benim sorum şu olacak usb 3.1 type a portu var benim laptopumda usb yi thunderbolt çıkışına çeviren bir converter, adapter var mıdır bilginiz var mı?

Arkadaşlar ben denedim USB 3.0 ile bağladım bir sonuç alamadım PC çalıştığında ekran kartı fanı çalışmıyordu ama ısınıyordu ve PC'de algılamadı.

Geri
Yukarı