USB olmadan Arch Linux nasıl kurulur?

YUSUF1234567

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Arch Linux kurmak istiyorum bilgisayarıma ama nasıl yapacağımı hiçbir şekilde bilmiyorum ve usbm yok. O yüzden USB'siz bir kurulum olsun istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, Arch Linux kurmak istiyorum bilgisayarıma ama nasıl yapacağımı hiçbir şekilde bilmiyorum ve usbm yok. O yüzden USB'siz bir kurulum olsun istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Üzgünüm. USB'siz kurulum yapamazsınız. Ayrıca Linux kullanmaya yeni başlamayacaksanız Arch Linux değil de Linux Mint öneririm.

1. yol; Android cihazin varsa DriveDroid ile USB bellek yap ama root yetkisi lazim.

2. Yol; Eger iki tane depolama alani var ise birinin belli bir bolumunu FAT32 yap ve ISO dosyasinin icindekileri oraya at ve Boot menuden sec. Belki calisir.

Sanal makine depolama birimini kendi diskiniz olarak gösterebiliyorsanız sanal makine ile diske kurulum yapabilirsiniz. Fakat GRUB kurulumu nasıl olur bilemeyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda Linux üzerinden sanal makine ile diske Windows 10 kurulumu yapılıyor. Bir benzeri Linux için de yapılır diye tahmin ediyorum. Denemek lazım.

Yapabilir.

Tamam. Ama yeni ise Arch kullanabileceğini sanmıyorum.

Sanal makine depolama birimini kendi diskiniz olarak gösterebiliyorsanız sanal makine ile diske kurulum yapabilirsiniz. Fakat GRUB kurulumu nasıl olur bilemeyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda Linux üzerinden sanal makine ile diske Windows 10 kurulumu yapılıyor. Bir benzeri Linux için de yapılır diye tahmin ediyorum. Denemek lazım.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı