USB olmadan Dual boot yapılır mı?

Size değil bir üstteki arkadaşa ithafen yazmıştım. Sanal disk tek başına işlevsel değildir. Aslında sanal disk dediğiniz şey de fiziksel diskin içine yazılır. O yüzden sanal disk ile olmaz. Mecburen fiziksel bir ortam kullanacaksınız.

Hocam dualboot yaparken EFI sistem bölümü oluşturulur bu sayede BIOS ikinci işletim sistemini görür, EFI sistem bölümü ile denenirse belki olabilir.

Size değil bir üstteki arkadaşa ithafen yazmıştım. Sanal disk tek başına işlevsel değildir. Aslında sanal disk dediğiniz şey de fiziksel diskin içine yazılır. O yüzden sanal disk ile olmaz. Mecburen fiziksel bir ortam kullanacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskimden ayırdığım 100GB yer var ama nasıl yazacağımı bilmiyorum.

EFI sistem bölümü nedir?

Sistem içinde gömülü önyükleyici sistem başlar başlamaz UEFI Firmware OS yanı sıra diğer yardımcı programları yükler emin olur emin olmak için sunulmuştur. ESP kimin yardımcı programı fat dosya sistemini temel alan dosya sistemi kullanılarak biçimlendirilir ve olduğunu kullanıcı da bu yaptığınızdan emin olmalısınız belirtmek için aynı nedenle dosya sistem özelliği orijinal yağ belirtiminden farklı şekilde değerlendirilir. Önyükleyici sistem önyükleme işlemi tamamlanmadan önce yüklenmesi için gerekli dosyaları yükler kesinleştirir. Buna ek olarak ayrıca başına kadar ilişkili hatalar ve yardımcı programları da bu önyükleme sistemi kullanarak çözümlenir olduğunu emin olmanız gerekir kullanıcı belirtmek da sağlar. Kısacası önyükleyici en iyi ve en modern deneyim kullanıcı sistem ile ilgili olarak sağlanan emin kılan OS gerekli parçasıdır.
Alıntıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı