USB olmadan format nasıl atılır?

enesskrgll

Decapat
Daha fazla  
İyi geceler, yeni bir SSD aldım. Buna Windows 10 kurmak istiyorum fakat elimde USB yok. ISO dosyasını SSD'ye atıp hard Disk'i devre dışı bırakıp kurulum yapsam sağlıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi geceler, yeni bir SSD aldım. Buna Windows 10 kurmak istiyorum fakat elimde USB yok. ISO dosyasını SSD'ye atıp hard Disk'i devre dışı bırakıp kurulum yapsam sağlıklı olur mu?
Olur bence. İlla ki USB olması gerekmiyor diye biliyorum. USB de zaten direk dosyayı sürücüye kuruyor yani farkı yok.

Olur, NTSetup ile kurabilirsin. Harddiske ISO dosyasını atıp programı çalıştırıp SSD'ye kurulumu yaparsınız.
Rufus ile Windows To Go olarak da kurulabilir.

Eğer kurulum dosyalarını direk SSD'ye atarsan tahminimce kurulun olmaz. SSD'nin içinde ufak bir Partition açıp ISO içeriğini oraya kopyalaman lazım. Bildiğim kadarıyla USB kullanmadan bu yöntemi kullanınca klasik kurulum yapamıyoruz. Terminal üzerinden ISO içeriğindeki install.wim dosyasını açmak gerekiyor.

Eğer kurulu Windows varsa, ISO dosyanın içeriğini hdd'de ana dizine bir klasör oluşturup ayıkla. Bilgisayarı komut istemi ile başlatıp diskte ayıklama yaptığın konuma ulaşıp setup.exe çalıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı