Çözüldü USB takınca bilgisayar donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Heyelos

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Ev kızı :D
Merhaba, iyi günler.
2 gün önce bilgisayarıma format atıldı bazı belgelerimi USB'ye aktardım formattan sonra USB'yi takınca bilgisayar donmaya başladı, başka USB takıyorum açıyor onu takınca donuyor ve katiyen açmıyor, kurtarma imkanım yok mu? Eski konulara baktım hep işe yarar bir çözüm yoktu.

usb.png

Çözüm
Virüs girmiş olma ihtimali yüksek MalwareBytes ile tarayın belki çözüm olur.
Usb'inin dosya sistemine bakabilir misiniz? Başka bilgisayara takıp görebilirseniz ona göre yorum yapılabilir. Eğer başka bilgisayarda da aynısını yapıyorsa Usb'inizde sıkıntı var demektir. Bilgileri kurtarmanız imkansız olur. Veri kurtarma merkezine göndermeniz gerekebilir.

Merhaba, iyi günler.
2 gün önce bilgisayarıma format atıldı bazı belgelerimi USB'ye aktardım formattan sonra USB'yi takınca bilgisayar donmaya başladı, başka USB takıyorum açıyor onu takınca donuyor ve katiyen açmıyor, kurtarma imkanım yok mu? Eski konulara baktım hep işe yarar bir çözüm yoktu.

Eki Görüntüle 2125789

Enerji yetmezliği de olması muhtemel. Modeme takıp dener misiniz? O şekilde açılırsa eğer verileriniz kurtarılabilir.

Takıldığı her cihaza aynı şey oluyor sanki virüs girmiş gibi pc yavaşlıyor.. USB sanki başkası tarafından korunuyor gibi😃 Virüs taraması falanda yaptım virüs çıkmadı bozulmasına da imkan yoktu, fotolarım var içinde

Enerji yetmezliği de olması muhtemel. Modeme takıp dener misiniz? O şekilde açılırsa eğer verileriniz kurtarılabilir.
modeme takınca nasıl görcem taktım şuan başka usb yi onu bile göremedim

Eğer elinizde Linux tabanlı bir pc varsa veya bulabilirseniz aynı sorun yaşanmayabilir. İsterseniz bir de öyle deneyin. Virüs varsa belki çözüm olabilir.

Takıldığı her cihaza aynı şey oluyor sanki virüs girmiş gibi PC yavaşlıyor. USB sanki başkası tarafından korunuyor gibi😃 virüs taraması falanda yaptım virüs çıkmadı bozulmasına da imkan yoktu, fotolarım var içinde.

Modeme takınca nasıl göreceğim taktım şu an başka USB'yi onu bile göremedim.

Modem arayüzünden öncelikle USB ayarını aktif etmeniz gerekiyor. Kullandığınız modem nedir? Arayüz atabilir misiniz? Onun dışında formattan sonra USB bellek çalışmamaya başladıysa tabii o zaman donanım ile alakalı değildir.

Usb'inin dosya sistemine bakabilir misiniz? Başka bilgisayara takıp görebilirseniz ona göre yorum yapılabilir. Eğer başka bilgisayarda da aynısını yapıyorsa Usb'inizde sıkıntı var demektir. Bilgileri kurtarmanız imkansız olur. Veri kurtarma merkezine göndermeniz gerekebilir.
Takıldığı her cihaza aynı şey oluyor sanki virüs girmiş gibi pc yavaşlıyor.. USB sanki başkası tarafından korunuyor gibi😃 Virüs taraması falanda yaptım virüs çıkmadı bozulmasına da imkan yoktu, fotolarım var içinde

Eğer elinizde Linux tabanlı bir pc varsa veya bulabilirseniz aynı sorun yaşanmayabilir. İsterseniz bir de öyle deneyin. Virüs varsa belki çözüm olabilir.
yok maalesef onu bulmam imkansız gibi😞 bazı uygulamalar indirdim onlarda bile usb ye tıkladığım an programı donduruyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yok o da bulamadı USB'yi şahsi olarak taratamıyorum ama donuyor USB'ye tıklayınca.

Eğer PC de sorun yaşarsanız telefon şarj girişinden USB adaptörleri oluyor onlardan alıp fotoğrafları telefondan kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Teşekkürler onu da denerim

Sanırım virüsten dolayı açmıyor parçalayıp, biraz da yakıp imha ettim 🥹😅

Yeni konular

Geri
Yukarı