Çözüldü USB takınca gelen virüs uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Teknocanavar

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, bilgisayarımı açtım bir tane SD kart taktım içini açtım sonra Windows güvenliğini açtığımda bununla karşı karşıya kaldım. Bunu kaldırırsam daha kötü sorunlara yol açar mı?

Ekran görüntüsü 2023-03-20 091014.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir şey olmaz. Defender kapmış virüsü. Sadece kaldır yeter. Sonra da hızlı bir tarama yap.
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, bilgisayarımı açtım bir tane SD kart taktım içini açtım sonra Windows güvenliğini açtığımda bununla karşı karşıya kaldım. Bunu kaldırırsam daha kötü sorunlara yol açar mı?

Eki Görüntüle 1708254

Taktığın aygıt içerisinde virüs barındırıyor, aygıtı çıkar ve ardından virüs taraması yapmalısın. Geçmiş olsun.

Eki Görüntüle 1708254

Windows Defender bu tehdidi algılar ve kaldırır.

Bu, solucanların kendilerini yerel, ağ veya çıkarılabilir bir sürücüye kopyaladıklarında oluşturdukları, autorun. İnf adlı bir dosyadır.

Daha fazla bilgi için VirTool:INF/Autorun.gen açıklamasına bakın.

Bu tehdidi algılamak ve kaldırmak için aşağıdaki ücretsiz Microsoft yazılımını kullanın:

Windows 10 ve Windows 8.1 için Microsoft Defender Antivirus veya Windows 7 ve Windows Vista için Microsoft Security Essentials
Microsoft Güvenlik Tarayıcısı
Ayrıca tam tarama yapmalısınız. Tam bir tarama, diğer gizli kötü amaçlı yazılımları bulabilir.

Otomatik Çalıştırmayı Devre Dışı Bırak
Bu tehdit, USB flash sürücüler gibi çıkarılabilir sürücüler aracılığıyla yayılmak için Windows Otomatik Çalıştır işlevini kullanmaya çalışır. Solucanların yayılmasını önlemek için Otomatik Çalıştır'ı devre dışı bırakabilirsiniz:

Windows Otomatik Çalıştırmayı Devre Dışı Bırak
Çıkarılabilir sürücüleri tara
Çıkarılabilir veya taşınabilir sürücüleri taramayı unutmayın. Microsoft güvenlik yazılımınız varsa, yazılım yardım sayfamızda şu konuya bakın:

USB flash sürücü gibi çıkarılabilir bir sürücüyü nasıl tarayabilirim?
Daha fazla yardım alın
Ayrıca daha fazla yardım için gelişmiş sorun giderme sayfamızı ziyaret edebilir veya Microsoft virüs ve kötü amaçlı yazılım topluluğunda arama yapabilirsiniz.

Windows XP kullanıyorsanız, Windows XP destek sonu sayfamıza bakın.

Kaynak: Microsoft

Autorun.inf dosyası eskiden DVD vs takınca otomatik çalışması için kullanılırdı. Bu virüsler tarafından da kullanılabileceği için Defender hemen tepki veriyor. Büyük ihtimal sahte alarm. Siz başka bir antivirüs kurup tarama yapın. Kaspersky free gibi.

hepinize gerçekten çok teşekkür ederim peki bilgisayarı kapatıp açılınca sıkıntı oluşturmaz değil mi

peki defender hariç hangi antvirüs kullanmalıyım

genellikle eseti çok beğeniyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı