USB üzerinden sistem çalıştırmak

puskapus

Picopat
Daha fazla  
USB'ye Linux kurmak istiyorum. Şöyle söyleyim USB'yi bilgisayara taktığım zaman Linux açılacak yani sistem USB'nin içinde olacak mümkün müdür? (biraz karışık anlattım KB)

Mümkün daha önceleri bu şekilde kali kullanmıştım. şu şekilde link de verebilirim

gerisi normal kurulum zaten

USB'ye Linux kurmak istiyorum. Şöyle söyleyim USB'yi bilgisayara taktığım zaman Linux açılacak yani sistem USB'nin içinde olacak mümkün müdür? (biraz karışık anlattım KB)

Tabii ki, Linux distrolarını USB'ye yazdırdığınızda direk olarak kullanabilirsiniz.

Gerisi normal kurulum zaten.

Hocam yanlışınız var çoğu Linux distrosunu kurmadan USB bellek veya hard disk üzerinden deneyimlemek mümkün.

Hocam yanlışınız var çoğu Linux distrosunu kurmadan USB bellek veya hard disk üzerinden deneyimlemek mümkün.

Evet, haklısınız. Zaten benim orada kast etmeye çalıştığım direk olarak diske yazmasını belirtmekti yapması gereken başka bir iş olmadığını sadece diske yazıp boot ederek çalıştırabileceğimi söylemeye çalışıyordum

Evet, haklısınız. Zaten benim orada kast etmeye çalıştığım direk olarak diske yazmasını belirtmekti yapması gereken başka bir iş olmadığını sadece diske yazıp boot ederek çalıştırabileceğimi söylemeye çalışıyordum.

Tamamdır hocam, ne kastettiğinizi tam olarak anlayamamışım kusura bakmayın.

Mümkün. Sanki format atıyormuş gibi USB'yi hazırla (Rufus programı iş görür). Sistemi USB üzerinden başlatınca önüne kurulum ekranı gelecek ama kurulum yapmadan da kullanabilirsin.

Not: Eğer kurulum yapmazsan sistemi tekrar başlattıktan sonra bütün yaptığın değişiklikler gider. Gerçekten kullanmak istiyorsan biraz dene, beğenirsen kurarsın.

Geri
Yukarı