USB üzerine Windows 10 kurulumu nasıl yapılır?

518385

Hectopat
HDD kullanıyorum, PC arayüzünde kasma gibi sıkıntılar yaşıyorum. HDD yaklaşık 15 yıllık bir disk, ölü sektör falan hiçbiri yok. Ama ben USB belleğe Windows 10 kurmak istiyorum daha hızlı kullanmak açısından. SSD alacak param yok. Sizce yapabilir miyim? Nasıl yapabilirim?

USB'ye Windows kurabilirsin elbette ama kullanacağın USB ne ? Eğer USB 2.0 Bir bellek kullanacaksan Okuma yazma hızları HDD'den yavaş. Eğer USB 3.0 Bellek kulanacaksan Okuma hızları ortalama 120MB/s ama yazma hızları 15-20MB/s ki yine yavaş. Extreme kategorisine giren yazma hızı yüksek USB bellek kullanırsanız ancak o zaman verim alırsınız.

Büyük boyutlu bir USB değilse zor kullanırsınız. Birde ucuz çaplı USB belleklerin hızları 15 yıllık Hard Diskinizden kötü oluyor.

Yapabilirsin ama belleğin usb 3.0 değilse yavaş çalışır uygulamanın adı win to usb.

Yapabilirsin ama belleğin USB 3.0 değilse yavaş çalışır uygulamanın adı Win to USB.

3.0 olup olmadığına ve hızına nereden bakabilirim?
USB'ye Windows kurabilirsin elbette ama kullanacağın USB ne? Eğer USB 2.0 bir bellek kullanacaksan okuma yazma hızları HDD'den yavaş. Eğer USB 3.0 bellek kulanacaksan okuma hızları ortalama 120MB/s ama yazma hızları 15-20MB/s ki yine yavaş. Extreme kategorisine giren yazma hızı yüksek USB bellek kullanırsanız ancak o zaman verim alırsınız.

Windows stabil çalışsın yeter diyen kişilerdenim 😅.
Büyük boyutlu bir USB değilse zor kullanırsınız. Bir de ucuz çaplı USB belleklerin hızları 15 yıllık hard diskinizden kötü oluyor.

Windows 8.1 Lite bile kullanabilsem yeterli olur benim için. 32 GB boyutu. Ve hızına nasıl bakabilirim? Bir sorum daha olacak . Açılırken masaüstü hızlı yüklenir mi ?

Fazla bir performans alacağınızı zannetmem. Yavaş olur bir şeye bastığınızda geç açılabilir. En iyisi sabit diskinize Windows'u kurup kullanmanız.

Geri
Yukarı