USB uzatma kablosunun maksimum uzunluğu nedir?

Victoria

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Odamdan internet çekmediği ve internet ortak kullanım olduğu için uzatma kablosu yardımıyla Wi-Fi adaptörünü kapının dışına koymam gerekiyor. Odamdan kapıya kadar yaklaşık 7 metre var. Bu uzunlukta bir uzatma kablosu sorun oluşturur mu? Kablo yetersiz olabilir diye 10 metre almayı düşünüyorum.

Ethernet kablosu soruyorsunuz herhalde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Odamdan internet çekmediği ve internet ortak kullanım olduğu için uzatma kablosu yardımıyla Wi-Fi adaptörünü kapının dışına koymam gerekiyor. Odamdan kapıya kadar yaklaşık 7 metre var. Bu uzunlukta bir uzatma kablosu sorun oluşturur mu? Kablo yetersiz olabilir diye 10 metre almayı düşünüyorum.

Kablo uzadıkça sinyal zayıflar bu bir gerçek. Bu gerçeklik yerinde dursun, uzatma zorunluluğunuz varsa zaten yapmak zorundasınız. USB yerine CAT7 Ethernet kablosu daha verimli olur ama muhtemelen adaptörde Ethernet girişi yoktur. Çok sorun olursa USB kablo için tekrarlayıcı kullanır sinyali güçlendirirsiniz.

Ethernet değil. İnternete kablosuz olarak bağlanmak durumundayım. Wi-Fi alıcıyı modeme yaklaştırmam gerekiyor. USB adaptör kullanıyorum.

Linkteki gibi bir kablo işte kullanmıştık. Kamera için. Alabilirsiniz.

Geri
Yukarı