USB\VID_0079&PID_0006&REV_0107 sürücüsü nasıl bulunur?

Kalim_x

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Rampage markalı bir Gamepad'im var fakat bu Gamepad'in orijinal kendi CD'sindeki driverları kurmama rağmen bir driverda hata meydana geldi. Aygıt yöneticisinde sarı bir ünlem işareti ile hata verir. Bu driver ın daha güncel olanı ya da sorunsuz olan sürümü lazım. Xoutput programıyla falan bu sorunu çözemiyorum çünkü 2 tane gamepad var gibi oluyor sistemde ama konumuz bu değil. Bana.
USB\VID_0079&PID_0006&REV_0107 ID'ye sahip sorunsuz çalışan driver lazım.
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Boşu boşuna Xbox veya PlayStation kollarına para vermek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihaz için ilk sürücü 20 sene öncesine ait, 2002 yılına. Son sürücü de 7 sene öncesine ait, 2015 yılına.

Deneyin:

Link çalışmaz ise:

Nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız izleyiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca ünlem varsa cihaz bozuk olabilir. Ünlemin uyarısını paylaşın. O ünlemin bir açıklaması var.

Cihaz için ilk sürücü 20 sene öncesine ait, 2002 yılına. Son sürücü de 7 sene öncesine ait, 2015 yılına.

Deneyin:

Link çalışmaz ise:

Nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız izleyiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca ünlem varsa cihaz bozuk olabilir. Ünlemin uyarısını paylaşın. O ünlemin bir açıklaması var.

Sarı ünlem işaretininin görselini gönderdim. Sizin verdiğiniz driver denedim fakat "zaten driver güncel" uyarısı aldım. 2. gönderdiğim resimde de "imzalanmamış sürücü yazıyor" şimdiye kadar tespit ettiklerim bu kadar. Gamepad, kendi driverları yüklenmeden önce Windows'un kendi yüklediği driver ile çalışıyordu. Gamepad'de bir arıza yok. Sadece Windows'un kendi kurduğu driver eksik çalışıyordu.

Elimdeki kıytırık gamepad "ki bence kıytırık değil. Windows'a göre kıytırık" Linux'lu bilgisayara taktığımda ya da PlayStation 3'e taktığımda fıstık gibi tüm özellikleriyle çalışırken Windows 11'de çalışmaması beni bayağı şaşırttı. Android'de falan da fıstık gibi çalışıyor.

Sorunu sonunda çözmeyi başardım. Oyun kolunun içinde Twin isimli 2 tane driver vardı. Ben hep 2 numaralı olanı kurarmışım.
  • 2'yi "denetim masasındaki program kaldırma bölümünden Twin yazan programı silerek" kaldırdım
  • Sonra Aygıt Yöneticisi'nden hasarlı sürüyü kaldırdım.
  • Değişiklikleri taradıktan sonra Windows kendi driverını kurdu.
  • Sonra 1 numaralı driverı kurudum ve sorun düzeldi. Artık oyun kolunun tüm özelliklerini "titreşim dahil" kullanabiliyorum.
  • Şimdi bu orijinal driverları sizlerle paylaşıyorum ki benim kullandığım bu modelde sorun yaşayanlara yararlı olsun.

Kullandığım marka --> Snopy Rampage
Model ismi şudur --> SG-R601

Yine de bu sorunu çözmede bana yardımcı olmaya çalıştıkları için @Recep Baltaş'a ve @Micro$oft'a teşekkür ederim.

Orjinal yazılımı indirmek için tıklayınız

Edit:

Dostlar bu işlemleri yaptıktan birkaç dakika sonra tekrar driver hata vermeye başladı. Bu hatalardan sonra sarı işaretli sürücüyü kaldırdım sonra tekrar kurdum fakat bu sefer üst üste 3 kez "driver kurulsun mu" sorularına hayır dedim. Şu an iyi görünüyor.

Hayır hiçbir türlü düzeltemedim. Döndüm dolaştım yine aynı noktadayım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-11 225439.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-11 225439.png
    5,6 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran görüntüsü 2022-08-11 225625.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-11 225625.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 70

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-12 114405.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-12 114405.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 58

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-12 122908.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-12 122908.png
    74,7 KB · Görüntüleme: 47
  • Ekran görüntüsü 2022-08-12 124009.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-12 124009.png
    41,4 KB · Görüntüleme: 61
Bunu dener misin?

Olmazsa bunu deneyin:

Sağdan Windowx Exec indireceksiniz.

İlk programı kurdum. Ünlem gitti, Steam arayüzünde mesela güzelce gezebiliyorum. Tuşlara bastığımda falan çalışıyor ama X tuşu sanki üçgen tuşu gibi oluyor. Kare sanki X gibi. Bu tuhaflık var ve bir de mesela FIFA veya pes te kol çalışmıyor. Sadece yön tuşları çalışıyor ama diğer tuşlar çalışmıyor.

2. programı denedim ama onu deneyince geri sarı ünlem oluştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı