USB Virüsten Nasıl Temizlenir?

fr0gen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim flash diskimde sanırım virüs var. Sürekli kısayol oluşturuyor format atacağım ve bu USB lazım bana. Öncelikle attrib -h -r -s /s /d komutuyla temizlemeye çalıştığımda (bütün videolar bu komut üzerine) hiçbir sonuç elde edemiyorum şöyle ki bu hatayı (resim aşağıda) alıyorum internette başka bir temizleyici program bulamadım, kimileri virüs programları temizlemiyor diyor ben bunu tamamen nasıl 0 USB yaparım?
Dediğim gibi format ISO dosyasını kuruyorum ancak Shortcut (kısayol) virüsü olduğundan atılmıyor yardımınız gerek. Teşekkürler.

DybGz1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, öncelikle sisteminizde ya yetersiz bir Antivirus programı var. Ya da sisteminizde bir Antivirus programı yok. İlk önce sisteminizi virüslerden temizlemeniz gerekiyor. Sonra sıra USB'ye gelmeli. Bunun için linkteki aracı indirerek virus taraması gerçekleştirin(Link 1). Ardından diğer linkteki Antivirus yazılımını kurun(Link 2). Sadece USB format içinse CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp resimlerdeki adımları kendi USB'nize göre uyarlayın ve uygulayın(Resimdeki fat32'yi siz NTFS de yapabilirsiniz).

Link 1: https://download.eset.com/com/eset/tools/online_scanner/latest/esetonlinescanner_trk.exe
Link 2: http://acs.pandasoftware.com/Panda/FREEAV/Promo/FREEAV.exe

diskpart1.JPG

diskpart2.JPG

kimileri virüs programları temizlemiyor diyor ben bunu tamamen nasıl 0 USB yaparım?
O diyen kişiler kim ise onlardan uzaklaş bilgisiz kişilerle muhattap oluyorsun.

İlk olarak sistemde olan zararlıları temizlemen lazım ve takacağın sistemde de zararlıları temizlemeden belleği bir yere takmayın. Zararlıları temizlemek için KIS 2018 indirip taramaları yapabilirsiniz en sonunda belleği de taratıp biçimlendirmeyi yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı