USB xHCI uyumlu ana bilgisayar denetleyicisi sarı ünlem sorunu

Mertcnoz

Decapat
Merhabalar.

AliExpress'ten bir anakart aldım. Gigabyte GA-z77p d3 1155 pin anakart. Win10 kurdum fakat USB 3.0 sürücülerini bulamadım. Bu sebeple USB 3.0'ları çalıştıramıyorum. Sitesinde Win7 için var fakat Win10 için sürücü bulunmuyor.
Aygıt yöneticisinde de USB xHCI uyumlu ana bilgisayar denetleyicisinin üzerinde sarı ünlem işareti bulunuyor.

Ayriyetten bu konu ile alakalı mıdır bilmiyorum fakat bilgisayara kapat komutu verdiğimde bilgisayar normal işleyişinde gidiyor fakat tam kapanırken CPU fan çok hızlı çalışıyor ve elektriği kesiliyor. 2 saniye sonra kendiliğinden tekrar çalışmaya başlıyor. Yani kapatamıyorum. her seferinde tekrar açılıyor. Sürücü hatasından böyle bir durum ile karşılaşma imkanım var mıdır? (Sanırım bilgisayar kapanırken çöküyor, tekrar boot ediyor. Her seferinde en son açık olan internet sayfaları otomatikman açılıyor.)

Şimdiden desteğiniz için teşekkürler. 15 gündür her şeyi denedim çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı