USB xHCI Uyumlu Ana Bilgisayar Denetleyicisi

SPECCY isimli programı kurup anakartının markasını öğrenmekle işe başlayabilirsin. Pc de neler yaptığını bilmediğim için yorum yapmakta zorlanıyorum. Üşengeç olmayıp 2 haftada bir uğraşmadan yardım istersen sorununu kimse çözmez

Buyurun
Motherboard
Üretici: CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI A.S
Model: C15B (SOCKET 0)
Sürüm: 1.0
Yonga Tedarikçisi: Intel
Yonga Modeli: Haswell
Yonga Revizyonu: 06
Güneyköprüsü Tedarikçi: Intel
Güneyköprüsü Modeli: HM86
Güneyköprüsü Revizyon: C2

BIOS
Marka: American Megatrends Inc.
Sürüm: C15B.616
Tarih: 18.03.2014

Eğer yardım etmeyecekseniz beni de haberdar edin ki burada boşu boşuna zaman kaybetmeyeyim, elinizi biraz çabuk tutarsanız sevinirim.

Son bir aydır şu lanet hata ile uğraşmaktan işlerime konsantre olamıyorum. Bilgisayarımda resmen virüs gibi takılı kaldı, eğer yardım etmeyecekseniz lütfen beni de oyalamayın ve direk başlığı kilitleyin. Bu nedir ya? Kusura bakmayın da benim bir işim var bilmem anlatabildim mi?

Kilitlensin konu ; ben moderatör değilim. Herkesin işi gücü var. Format at o zaman. Sorununu çözeceğiz diye söz mü verdik. Konuyla ilgim artık yoktur. Herkese iyi forumlar.

Madem herkes kendini düşünüyor, o zaman moderatör arkadaşlar bu konuyu kilitlesin o zaman. Ha yardım etmek zorunda da değilsiniz, burada bana ahkam kesme hakkınız yok. Çözümünü bir haftadır bulamadığınız soruna 'Format at o zaman' diye kestirip atamazsınız. İyi günler, iyi forumlar.

Arkadaşlar, birkaç gündür aygıt sürücüsü ile ilgili bir problemim var. Okuduğum makalelere göre bu sorun, aygıtın sürücüsünden kaynaklanıyormuş. Aradım taradım fakat cihazıma ve aygıta uygun bir sürücü bulamadım, ben de en uygun sürücüyü burada bulacağımı düşünerek şu an sizlerin huzurunda buraya konu açıyorum.

Sorun çıkartan aygıtın ismi "USB xHCI Uyumlu Ana Bilgisayar Denetleyicisi" ve donanım kimlikleri de aşağıdaki gibi:

Kod:
PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_210C1B0A&REV_05
PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_210C1B0A
PCI\VEN_8086&DEV_8C31&CC_0C0330
PCI\VEN_8086&DEV_8C31&CC_0C03

Yardımcı olmanız dileğiyle şimdiden teşekkür ederim.

Edit: İşletim sistemini yazmayı unutmuşum kusura bakmayın, Windows 10 - x64

Merhabalar bu sorununuzu hal edebildinizmi aynı marka model ve işletim sistemiyle benimde başım belada ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilirmisniz bu sorunu aştınızmı ?

Merhabalar bu sorununuzu hal edebildinizmi aynı marka model ve işletim sistemiyle benimde başım belada ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilirmisniz bu sorunu aştınızmı ?
Bilgisayarımı Windows 7 yaptıktan sonra otomatik olarak bir sürücü buldu. Şu an aynı hata var ve üzerinde bir ünlem işareti gözüküyor ama ne hikmetse aygıtı sorunsuz bir biçimde kullanabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı