USB'de bulunan 10 yıllık virüsün içi nasıl açılır?

407821

Hectopat
Evde 2012'den kalma 500 MB bir flash buldum içinde eski resimler vardı fakat gözüme bir şey battı çünkü Windows XP temasında bir klasör görmüştüm anında virüs olduğunu anladım ve VirusTotal'den tarattım ve 64 programda doğruladı.
Malum virüs:

Ekran Alıntısı.PNG

Ardından bir exe ve hatta MS-DOS uygulaması daha gördüm MS-DOS uygulaması vürslü çıktı ama notepad uygulamasının virüs olduğunu sadece 1 program doğruladı bu yüzden bu iki dosyanın kaynak kodlarını görmek istiyorum tersine mühendislik hakkında pek bilgi yok o yüzden basit bir dille anlatırsanız mutlu olurum.

Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde 2012'den kalma 500 MB bir flash buldum içinde eski resimler vardı fakat gözüme bir şey battı çünkü Windows XP temasında bir klasör görmüştüm anında virüs olduğunu anladım ve VirusTotal'den tarattım ve 64 programda doğruladı.
Malum virüs:

Eki Görüntüle 1442010

Ardından bir exe ve hatta MS-DOS uygulaması daha gördüm MS-DOS uygulaması vürslü çıktı ama notepad uygulamasının virüs olduğunu sadece 1 program doğruladı bu yüzden bu iki dosyanın kaynak kodlarını görmek istiyorum tersine mühendislik hakkında pek bilgi yok o yüzden basit bir dille anlatırsanız mutlu olurum.

Eki Görüntüle 1442014

O bir kısayol kısayolun dosya konumunu açıp bakar mısınız neye bağlı?

Klasik MusaLLat.exe virüsü. İnternette kaldırma aracı mevcuttu. Klasörü .exe olarak gösterip insanların yanlışlıkla tıklamasını sağlamak. Tıkladıktan sonra bilgisayar donuyor diye hatırlıyorum. Reset atmak gerekiyor. Tıklamazsanız uslu uslu orada duruyor hep.

Bu musallat.exe virüsü. İnternetteki kaldırma araçları daha çok virüsü yayıyor, bizzat yaşadım. Ayrıca o bir klasör gibi gözüktüğü için içinde kod dışında. Yani saf program, bilgisayarına daha fazla yayıyor onu açtıkça. Temizlemek için Malwarebytes ideal sanırım, ayrıca güçlü bir AV bulundurmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı