USB'deki dosyalar 2 bilgisayarda farklı görünüyor

Finch0900

Kilopat
Temiz kurulum ile format atacaktım ki imzalanmış hiçbir aygıt bulunamadı dedi. Çözümlerine baktım. Flash belleği diğer portlara takın yazıyor ama bende işe yaramadı. 2 tane flash belleğim olduğu için flashları eski bilgisayarıma taktım ve eski bilgisayarında bellek adı farklıydı ve içerisinde format dosyalarım yoktu. BIOS'tan ayarları önceki haline getirdim çünkü saat geçti ve bilgisayarcıya gidemezdim. Notebook HDD'si ile başlat dedim ama olmadı. HDD dosyalarını silmemiştim ama olmadı. Şu an CMD'den 2. belleği biçimlendirip format dosyalarını CMD yoluyla kopyalamayı düşünüyorum. Bilgisayarcıda da format dosyalarımı göstermeme ihtimalinden korkuyorum. Sizce ne yapabilirim?

Format dosyalarını USB'ye kopyalayarak atarsanız olmaz. Rufus ile yazmanız gerekiyor.
Temiz kurulum ile format atacaktım ki imzalanmış hiçbir aygıt bulunamadı dedi. Çözümlerine baktım. Flash belleği diğer portlara takın yazıyor ama bende işe yaramadı. 2 tane flash belleğim olduğu için flashları eski bilgisayarıma taktım ve eski bilgisayarında bellek adı farklıydı ve içerisinde format dosyalarım yoktu. BIOS'tan ayarları önceki haline getirdim çünkü saat geçti ve bilgisayarcıya gidemezdim. Notebook HDD'si ile başlat dedim ama olmadı. HDD dosyalarını silmemiştim ama olmadı. Şu an CMD'den 2. belleği biçimlendirip format dosyalarını CMD yoluyla kopyalamayı düşünüyorum. Bilgisayarcıda da format dosyalarımı göstermeme ihtimalinden korkuyorum. Sizce ne yapabilirim?
Dediğiniz yönteme DD modu diyoruz DD maalesef Windows 10'da işe yaramıyor. @Berkay Davas hocamın dediği gibi Rufus, BelenaEtcher gibi programlarla USB'ye boot etmeniz gerekiyor.
BelenaEtcher:
balenaEtcher - Flash OS images to SD cards & USB drives
Rufus:
Rufus | Technopat Sosyal

Dediğiniz yönteme dd modu diyoruz dd maalesef Windows 10'da işe yaramıyor. @Berkay Davas hocamın dediği gibi Rufus, belenaetcher gibi programlarla USB'ye Boot etmeniz gerekiyor.
Belenaetcher:
balenaEtcher - Flash OS images to SD cards & USB drives
Rufus:
Rufus | Technopat Sosyal

Dediklerinizi yaptım. Rufusta ISO yansıması ayrıştırma hatası aldım. Şu an onunla uğraşıyorum yeni bir ISO indireceğim. Yine olmazsa gidip yeni bir flash bellek alacağım. İnternette sıfırla seçeneği sıkıntılı yazıyor diye temiz kurulum yapayım dedim her şeyde bir sıkıntı çıktı cidden. Yardımlarınız için sağ olun. İyi geceler.

Olmazsa bu rehber ile USB'yi sıfırlamayı deneyin.

Hatayı düzelttim. Şimdi de Explorer.exe kullanıyor dedi. Şu an WiNToBootic ile deniyorum. Olmazsa dediğiniz gibi USB'yi sıfırlayacağım.
Hatayı düzelttim. Şimdi de Explorer.exe kullanıyor dedi. Şu an wintobootic ile deniyorum. Olmazsa dediğiniz gibi USB'yi sıfırlayacağım.

Sıfırladım, disk biçimlendirilemedi. Tek çözüm yeni flash almak muhtemelen. Yardımlarınız için teşekkürler.

Merhabalar, bir şey daha soracaktım. Windows 10 yükleyince muhtemelen sağ altta yazı olacak, onu kapatacak programlar var ama daha iyi bir yöntemi var mı? Yani Windows 10 Media Creation Tool ile DD modu ile yapmaya çalıştığım kopyaladığım dosyaları mevcut işletim sistemimle değiştirebiliyor muyum? Önceki flash'ımda hala dosyalar var onlar artık gereksiz mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı