USB'den format ile Windows 7 kurulumunda SSD görünmüyor

Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Windows 7 Ultimate kullanıyordum çünkü laptopum 2009 üretim ve sürücüleri Windows 10 ile uyumlu değil. Hard diskimde uzun süredir Bad Sector vardı ve o şekilde kullanmaktaydım. Bir gün laptopum açılmadı sorun hard diskin ömrünü doldurmasıydı. Ben de SanDisk SSD aldım. USB'ye Rufus ile MBR şeklinde Windows 7 Professional'ı yazdırdım. Windows yükle ekranı geldi ancak ilerlediğimde işletim sistemini kuracağım bir sürücü göremedim. Yani sistem SSD'yi görmüyor. Bunun sebebi nedir sizce? Ne yapmalıyım? Eski hard diskim SATA 2 bir diskti. Şu an elimde olan SSD SATA 3. Yardımlarınızı rica ediyorum. BIOS'u F9 tuşu ile fabrika ayarlarına döndürdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi kızakla mı bağladın? Eğer öyleyse kızakla bağlayınca üzerinden Boot edemiyorsun. İster HDD ister SSD olsun.

Ne? Laptop Harddiski'nin takıldığı kızağı SSD diski takınca neden Boot etmez ki? Laptop HDD diski ile SSD disk aynı boyuta sahip değil miydi?

Ne? Laptop Harddiski'nin takıldığı kızağı SSD diski takınca neden Boot etmez ki? Laptop HDD diski ile SSD disk aynı boyuta sahip değil miydi?
Nedenini bilmiyorum ama bir sebepten dolayı kızak boot ettirmiyor. Yani SATA portuna talana kadar SSD görünmeyecektir. Zaten SSD ile değil kızaklarla alakalı.

Nedenini bilmiyorum ama bir sebepten dolayı kızak Boot ettirmiyor. Yani SATA portuna talana kadar SSD görünmeyecektir.

Bekle, adam başta SATA yazmış SSD ise SATA birimi kullanıyor.

Onunla alakası yok işte. Kızakla alakası var. Bilgisayarda zaten var olan SATA portuna takmadığın sürece boot etmenin hiçbir yolu yok hangi depolama birimi olursa olsun.
Yanlış anladıysam düzeltin.
CD'den boot edilip format atılması bir kanıt değil midir?
Herkese iyi akşamlar. Windows 7 Ultimate kullanıyordum çünkü laptopum 2009 üretim ve sürücüleri Windows 10 ile uyumlu değil. Hard diskimde uzun süredir Bad Sector vardı ve o şekilde kullanmaktaydım. Bir gün laptopum açılmadı sorun hard diskin ömrünü doldurmasıydı. Ben de SanDisk SSD aldım. USB'ye Rufus ile MBR şeklinde Windows 7 Professional'ı yazdırdım. Windows yükle ekranı geldi ancak ilerlediğimde işletim sistemini kuracağım bir sürücü göremedim. Yani sistem SSD'yi görmüyor. Bunun sebebi nedir sizce? Ne yapmalıyım? Eski hard diskim SATA 2 bir diskti. Şu an elimde olan SSD SATA 3. Yardımlarınızı rica ediyorum. BIOS'u F9 tuşu ile fabrika ayarlarına döndürdüm.
BIOS'tan SATA modunu AHCI yapmayı dener misiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı