USB'den SteamOS boot edilerek oyun oynanır mı?

yeg1999

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ablam mimarlık okuduğu için bana alınacak olan bilgisayar ona alındı ve bilgisayarda şifre var USB'ye SteamOS(herhangi bir işletim sistemi olabilir.) Kursam bilgisayarı USB'den boot etsem bilgisayarda Windows SSD'ye kurulu Valorant'ı hard Disk'e kursam oynayabilir miyim? Ve bilgisayara zararı olur mu?

SSD'de halihazırda Valorant falan yüklü oradaki oyunları oynayabilir miyim?

USB 16 GB SanDisk.
Bilgisayar Lenovo Legion 5

Valorant oynayamazsın Vanguard yüzünden. Ayrıca Windows ile devam etmen iyi olur, SteamOS'u kurabilir misin bilmem, kursan bile sürücü var mıdır bilmem.

Hmm teşekkür ederim. Vanguardi araştırmaya çalışacağım ama Windows kursam zararı olur mu ? Diğer oyunlarda falan.

Linux'ta Valorant, Vanguard'tan dolayı oynanamıyor. USB'ye Windows kurulabiliyor fakat oyun çalıştırabilir mi, bilmiyorum. Belki taşınabilir bir diske Windows + oyun kurarak bilgisayara bağlayıp daha sonra Windows'u boot etmeyi deneyebilirsiniz.

Windows'u yeniden kurabilirsiniz, ancak ben sorunu anlamadım. Tam olarak sorununuz nedir? Şifrenizi falan mı unuttunuz?

Düşündüm ama gözükür mu başlangıçta gözükmesi gerekiyor yoksa zaten yeni kullanıcı kuardim.

Gözükür tabii ki. Bilgisayar açılırken hangi işletim sistemini başlatacağını sorar sana. Kullanıcı açma imkanın varsa aç. Mümkünse yönetici olsun ki sıkıntı çekmeyesin. Masaüstünden simge silmek için bile yönetici şifresi istiyor.

Linux'ta Valorant, Vanguard'tan dolayı oynanamıyor. USB'ye Windows kurulabiliyor fakat oyun çalıştırabilir mi, bilmiyorum. Belki taşınabilir bir diske Windows + oyun kurarak bilgisayara bağlayıp daha sonra Windows'u boot etmeyi deneyebilirsiniz.
Usbye Windows kurup valorant'ı PC de olan d diskine kursam olur mu ?

Gözükür tabii ki. Bilgisayar açılırken hangi işletim sistemini başlatacağını sorar sana. Kullanıcı açma imkanın varsa aç. Mümkünse yönetici olsun ki sıkıntı çekmeyesin. Masaüstünden simge silmek için bile yönetici şifresi istiyor.

Tamam teşekkürler.

Windows'u yeniden kurabilirsiniz, ancak ben sorunu anlamadım. Tam olarak sorununuz nedir? Şifrenizi falan mı unuttunuz?
Hyr ablamın bilgisayarından şifresini değiştirmeden yada kaldırmadan oyun oynamaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
Ablanızdan şifrenizi isteyebilirsiniz. Ya da yeni bir kullanıcı açabilirsiniz. Ayrıca USB'ye Windows kurmanızı önermiyorum, inanılmaz yavaş çalışacaktır. Kursanız bile oyunun açılacağından şüpheciyim.

Geri
Yukarı