USB'den Windows Yükleyememek

berkeascii99

Hectopat
Windows'un sitesinden orijinal Windows 10 32 bit İSO dosyasını indirdim ve Rufus programıyla USB belleğime yükledim. BIOS'da flash belleği en üst sıraya aldım, Boot menüsünden de seçiyorum ancak belleği görmesine rağmen bir türlü kurulum sayfasına geçmiyor. Nerede yanlış yapıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus programından NTFS olarak mı belleğe yazdınız yoksa FAT32 olarak mı. Eğer anakartınız uefi destekliyse NTFS yazarsanız format atamazsınız.

Rufus programından NTFS olarak mı belleğe yazdınız yoksa FAT32 olarak mı. Eğer anakartınız uefi destekliyse NTFS yazarsanız format atamazsınız.
FAT32 olarak yazıyorum. Anakartım UEFİ destekli.
Bilgisayarım da şuan 64Bit Windows 10 yüklü. Ben 32Bit versiyon kurmaya çalışıyorum. Yaşadığım sorunun bununla bir alakası var mıdır?

UEFI destekli bir anakarta NTFS şeklinde de kurulum yapılabilir.
İndirdiğiniz iso dosyası tam inmemiş olabilir. Lütfen iyi bir indirme aracı veya tarayıcı kullanarak tekrar deneyin.
Pek böyle bir hatanın olacağını düşünmesem de rufus yerine başka bir program deneyebilirsiniz.

Daha önce UEFI destekli bir Asus Notebook'a NTFS deneyip sonuç alamamıştım. Arkadaşın yaşadığı sorunla karşılaştım. Fat32 olarak tekrar yazınca düzeldi.
UEFI destekli bir anakarta NTFS şeklinde de kurulum yapılabilir.
İndirdiğiniz iso dosyası tam inmemiş olabilir. Lütfen iyi bir indirme aracı veya tarayıcı kullanarak tekrar deneyin.
Pek böyle bir hatanın olacağını düşünmesem de Rufus yerine başka bir program deneyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Flash diskinizi biçimlendirdikten sonra herhangi bir program kullanmadan komut yöneticisi aracılığıyla format diskinizi oluşturup deneyin. Komut yöneticisinde aşağıdaki kodları kullanmanız için öncelikle DISKPART komutunu girmeniz gerekiyor. Kolay gelsin.
IMG_20190618_141642_665.jpeg
20190618_141418.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı