USB'ye güç gelmiyor

Makaleler
7
Yer
Mile Marker LN 29.5, 51 Area.
Merhabalar. Dün akşam bilgisayarı kapattım. Daha demin açtığımda USB'lere güç gelmediğini fark ettim. İlk açılırken bilgisayar klavyenin ışıkları yanıp sönüyor, ancak açıldığında USB'lerde güç yok. Klavyeye hiç güç gelmiyor, mouse de güç var ama çalışmıyor.

Sisteminiz nedir? Bilgisayar açılırken güç geldiğine göre BIOS'a da girebiliyorsunuzdur. Büyük ihtimal işletim sistemi ile alakalı.

BIOS'a girebiliyor musunuz? Anakartınız nedir? Mümkünse PS/2 girişli klavye veya fare ile sistemi kontrol etmeyi deneyebilir misiniz?
Ana kartım Pegatron IPM41-D3. Klavye ve mouse çalışıyor. PS/2 derken ne dediğinizi anlamadım. BIOS'a girsem bile anında güç gideceği için USB den ne bir şey yapabileceğim BIOS'dan ne de çıkabileceğim BIOS'dan.

Yuvarlak girişli eski tip klavye ve fare girişi, içinde pinler var. USB'den bağlanmadığı için çalışır diye düşünüyorum.

Klavye ve fare anakarta doğrudan takılı değil mi?
Evet doğrudan anakarta bağlı. Elimde o tür klavye ve mouse yok.

Direk ana kartı değiştirirsem düzelir mi?

BIOS'u sıfırlamayı dener misiniz? Sistemi fişten çekip BIOS pilini söküp 30 saniye kadar bekleyin yeterli olacaktır. Sonra geri yerine takıp sistemi yeniden başlatın.

Geri
Yukarı