USB'ye güç gidiyor ama bilgisayar açılmıyor

Thomas Musk

Kilopat
Daha fazla  
Selam, laptopa güç gidiyor, ancak bilgisayar Power tuşu ve ışıkları yanmıyor ve USB'ye güç gidiyor. Önceden bataryada iken bu sorun oluyordu, 1 saat bataryayı çıkartıp taktığımda sorun çözülüyordu. Şu an sistemde batarya yok ve priz e bağlı ve sorunu çözemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kaç adet USB portuna güç gidiyor?

Yardımcı olabilir misiniz? Hala sorunu çözemedim.
Eğer 1 ya da 2 adet USB portuna güç gidiyorsa bilgisayarda elektrik kaçağı var demektir. O USB'lere sakın birşey takma. Voltajı çok fazla verecektir. Büyük ihtimalle anakartı değiştireceklerdir. O bilgisayara çok güvenmeyin, anakartı yakın zamanda yanacak.

Son düzenleme:
1 ya da 2 adet USB portuna güç gidiyorsa bilgisayarda elektrik kaçağı var demektir. O USB'lere sakın bir şey takma. Voltajı çok fazla verecektir. Büyük ihtimalle anakartı değiştireceklerdir. O bilgisayara çok güvenmeyin, anakartı yakın zamanda yanacak.

3 tane port var, 3 üne de elektrik gidiyor. Anakart'dan olabilir, dün tekrardan aynı sorunu yaşadıydım. Dün BIOS pilini soküp 4-5 saat sonra tekrar taktığımda düzeldi. Aynısını yapsam düzelir mi bilemiyorum.

Geri
Yukarı