USB'ye Kali kurduktan sonra sistem USB'den açılmıyor

Normal ISO ündirdiysen USB'den kullanamazsınız USB Live versiyonunu indirdiniz değil mi?

Ventoy ekranına giremiyor. Yanlış ISO indirdiyse bile karşısına kurulum ekranı hiçbir şekilde çıkmıyor arkadaşın. Boot menüsünde USB'yi başa aldığında kaydetmeyi mi unuttu acaba diye düşünüyorum.

Ventoy ekranına giremiyor. Yanlış ISO indirdiyse bile karşısına kurulum ekranı hiçbir şekilde çıkmıyor arkadaşın. Boot menüsünde USB'yi başa aldığında kaydetmeyi mi unuttu acaba diye düşünüyorum.
Hocam diğer bilgisayarımda çalıştırdım oldu, sorun bilgisayardaymış. Bilgisayar kali linuxu tanımadığı ve tehlikeli bulduğu için usb belleği kilitliyormuş. Sorun çözüldü sağ olun

BIOS'u kaydedip çıktığınızden emin misiniz?

Bu arada kusura bakmayın hocam. İnternette sıkıntı var o yüzden geç baktım. Birazdan Türk Telekom'dan ekip gelecek.
Önemli değil hocam çözüldü sorunum

Hocam USB ile kurulummu yapacak yoksa USB'den kaliyi mi kullanacak eğer USB'den kullanacak ise USB Live versiyonunu indirmeli arkadaş.

USB Live çok kullandım ondan biliyorum Rufus'tan flashlarken bir ayar var onu ayarlamalı yoksa hiçbir şey kalıcı olmaz.

Her girdiğinde sanki sıfırdan flashlamış gibi olur.

Hocam USB ile kurulummu yapacak yoksa USB'den kaliyi mi kullanacak eğer USB'den kullanacak ise USB Live versiyonunu indirmeli arkadaş.

USB Live çok kullandım ondan biliyorum Rufus'tan flashlarken bir ayar var onu ayarlamalı yoksa hiçbir şey kalıcı olmaz.

Her girdiğinde sanki sıfırdan flashlamış gibi olur.
Ventoy ile usb'ye atmasını sağladım. Ventoy kullanımında ayar yapılmasına gerek kalmıyor. Arkadaş çözmüş zaten problemi.

Ventoy ile usb'ye atmasını sağladım. Ventoy kullanımında ayar yapılmasına gerek kalmıyor. Arkadaş çözmüş zaten problemi.
Hocam ventoyda da yaptığım şeyleri kaydetmeme sorunu var. Bu yüzden rufus tercih edip yeniden kurdum. Ventoy yapması gerekeni yapıp bilgisayarı kapattığımda kali yi sıfırlıyor. Rufus ta 20 gb lık bir yer ayarladım bu sayede yaptıklarımı kaydediyor.

Hocam Ventoy'da da yaptığım şeyleri kaydetmeme sorunu var. Bu yüzden Rufus tercih edip yeniden kurdum. Ventoy yapması gerekeni yapıp bilgisayarı kapattığımda Kali yi sıfırlıyor. Rufus'ta 20 GB'lık bir yer ayarladım bu sayede yaptıklarımı kaydediyor.

Kaydetmeme değil hocam Rufus'ta kalıcı bölüm ayarlayabiliyorsunuz ve persistence seçip giriş yapınca da her şey kalıcı oluyor.

Ventoy daha çok USB'den birden fazla işletim sistemini kurmak için.

USB belleğime Kali Linux kurdum (Rufus yardımıyla). Ve adımları doğru yaptığımada eminim. Daha sonra bilgisayarın BIOS ayarlarından USB belleğin öncelik sırasını 1'e getirdim. Buna rağmen bilgisayarı yeniden başlattığımda açılmadı. Secure Boot'u kapattım yine açılmadı. Birkaç ayar daha kurcaladım ama işe yaramadı. Sizce bunun sebebi nedir ve nasıl çözülebilir?

Merhaba bilgisayar inizi acin flashinizi takin ve de PC flashi algılayinca yeniden baslatin sonra BIOS'a girin nereden tam ayar yapiyorduk hatırlamıyorum ama bir ksimda HDD var altindada USB'iniz en ustekini USB altakini de harddisknolarak secin bende pazar hunu kurdum 😁😁

Yeni konular

Geri
Yukarı