Utangaçlık nasıl giderilir?

axiyim0

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şimdi size olayımı tam anlatayım: Küçükken 1.-2. sınıftayken pek dışarı çıkmazdım, 3. sınıfta ise vitiligo hastalığından dolayı pek dışarı çıkamıyordum, sürekli içime kapanıktım, 5. sınıfta ise dışarı çıkmaya başladım. Futbol oynarken iyi oynadığım için bazen arkadaşlar istemeden faul yapıyordu, bundan dolayı ise dirseklerimde hep yaralar oluştu (3-4 kez). Annem ve ablam yüzünden hep beceriksiz, sürekli düşüyorsun diye azarlandım. Sebebi ise ablamda da vitiligo hastalığı düşüp yaralandıktan sonra çıkmış, sonra yine bir süreliğine dışarı çıkmadım fazla (minimum 6 ay, maksimum 12 ay) (hastalığım bitti), sonra 1-2 arkadaşlarımla çıkmaya başladım. Şimdiye kadar şu an ise öz güven eksikliği bazı insanlarla konuşurken heyecanlanıyorum, utangacım. Nasıl sorunlarımı çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Profilinde yazdığı gibi 15 yaşındaysan bir 3 sene daha girişkenliğin artacaktır. Ayriyeten ben de bu yaşlarda bu sorunumu insan içine karışarak çözdüm. Hemen olmaz tabii ki. Bir süre böyle bir aktivite bulman gerekiyor bence.

Geri
Yukarı