uTorrent aşırı CPU kullanımı

Utorrent'i kendi sitesinden indirmediyseniz içine bir virüs entegre edilmiş olabilir.

qBitTorrent kullanabilirsiniz.

Kendi sitesinden indirdim. Alternatif olarak sunduğunuz programı dosya indikten sonra kuracağım, teşekkür ederim.

İndirdiği dosyayı yazdığından o kadar kullanım olmaz. Türkiye'nin interneti belli, en hızlısını kullanan adam 12.5 mb/s veri yazacak, bu da diskler için hiçbir şey.

Utorrent'in bir ara madencilik yaptığı ortaya çıkmıştı, sonrasında belli olunca kaldırdılar. Mining yapılan sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Alternatif program olarak da qBitTorrent'i ve Tixati'yi öneririm. 2020'de utorrent denen reklamlı çöp uygulamayı kullanmanız gerekmiyor.

Evet, orada 21 Mb/s yazıyor fakat hatalı. İnternetim zaten 22 Mbps (2.9 Mb/s).
Utorrent son sürüm olarak indirmiştim zaten kendi sitesinden.

Hocam işlemci kaç yıllık termal macun degistirdiniz mi?

6 Ay önce sıvı soğutmaya geçtim, bundan dolayı bir problem yok.

Etmenizde fayda var, tekrar böyle bir durum yaşarsanız mevcut kurulu Utorrent'i silip, kendi sitesinden indirin.

Şu an bir problem yok fakat tekrarlarsa yine bir SS göndereceğim.

İndirdiği dosyayı yazdığından o kadar kullanım olmaz. Türkiye'nin interneti belli, en hızlısını kullanan adam 12.5 mb/s veri yazacak, bu da diskler için hiçbir şey.

uTorrent'in bir ara madencilik yaptığı ortaya çıkmıştı, sonrasında belli olunca kaldırdılar. Mining yapılan sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Alternatif program olarak da qBittorrent'i ve Tixati'yi öneririm. 2020'de uTorrent denen reklamlı çöp uygulamayı kullanmanız gerekmiyor.
Uygulamayı öyle bir lanse etmişsiniz ki sanki tamamen çağ dışı ve taş devrinden kalma bir uygulamaymış gibi :) Şuan uygulamanın son sürümünü sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum, reklam sorunu falan da çekmedim :) Elbette sorun yaşanıyorsa alternatif uygulamalara yönelinebilir.

Hocam işlemci kaç yıllık termal macun degistirdinizmi
4 çekirdekli İ5 3470 kullanıyor arkadaş, fotoğrafta görülüyor zaten. Eski mimarili olsa da güçlü bir işlemci, yani işlem yapma hızının yetersizliğinden kaynaklanması mümkün değil.
Isı kaynaklı desemde bilemedim uygulamada bi sorun var gibi
Kendi sitesinden indirdim. Alternatif olarak sunduğunuz programı dosya indikten sonra kuracağım, teşekkür ederim.

Evet, orada 21 Mb/s yazıyor fakat hatalı. İnternetim zaten 22 Mbps (2.9 Mb/s).
Utorrent son sürüm olarak indirmiştim zaten kendi sitesinden.

6 Ay önce sıvı soğutmaya geçtim, bundan dolayı bir problem yok.

Şu an bir problem yok fakat tekrarlarsa yine bir SS göndereceğim.
Her zaman burdayız hocam istediğin zaman iyi günler

Hocam bendede aynı şekilde cpu kullanıyodu hatta pc bi ara fan açtı gece. oyüzden qbittorrenti indirdim.Hiç bir şekilde utorrent denen illet gibi cpu yemiyor.Yıllardır utorrent kullanan birisi olaraktan benim için bitmiştir.Qbittorrrenti öneririm.

Bu program neden bu kadar CPU tüketiyor? İşlemci sıcaklığına bakınca da şok oldum.
Eki Görüntüle 557067

Selam arkadaşım, çok enteresan geldi bana bu değerlerin olması. Ben de neden böyle bir şey söz konusu değil? En fazla ara, ara yüz de iki oluyor ve geçtiğini görmedim. Şu an benim sonuçlar bu şekil.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    108,1 KB · Görüntüleme: 31
Aynı şey Bit torenttede geçerli mi? Formatlamadan silmek mümkün mü? Bende sıkıntı yok aşırı CPU falanda kullanmıyor aslında.
Dostum yanlış bilgi vermek istemiyorum. Sadece bu tarz bir haber okudum. Buradaki çoğu kişi gibi ben de kullanmıyorum torrent(!) İndirdiğin torrent dosyası güvenilir değilse sorun yaşarsın.

Selam arkadaşım, çok enteresan geldi bana bu değerlerin olması. Bende neden böyle bir şey söz konusu değil? En fazla ara, ara yüz de iki oluyor ve geçtiğini görmedim. Şu an benim sonuçlar bu şekil.

Şu anki değerler bunlar. Konuyu açarken gördüğüm değerlerin neden yüksek olduğunu hala anlamadım.
1588962204770.png

Geçmiş olsun nur topu gibi bir virüsünüz var. Adı utorrentie.exe bu virüsün. İnternette kurtulmanın yolları var. Daha öncede açıldı bunun benzeri bir konu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı