uTorrent Mining Yaptı Mı?

Antivirüs ile taratın.
uTorrent kullanıyorsunuz, çok güvenli bir program değildir. Alternatiflere yönelin.
Arkadasa katiliyorum. uTorrent`in miner virusu bulundurma gecmisi var. qBittorrent yukleyin.

Yanlış bilgilendirme, Torrent virüslü bir program değildir.
`uTorrent silently installs crypto currency miner` diye bir aratma yaparsan oyle bir sey oldugunu gorursun.

Torrent'i 2 yıla yakındır kullanıyorum. 50% CPU da kullanmıyor tabii ki 12% civarında bir şey. Ha, virus olmasından korkuyorsan Torrent'i indirdiğin siteden emin ol, güvenli bir siteden indir.

Biraz araştırma yaptım ve buldum.
uTorrent mining yapmaz ama uTorrent'den indireceğin dosyanın içinde olabilir.

Yani indirdiğin dosyaya bağlı.
Hayir uTorrent`in mining virusu bulundurma gecmisi var. Lutfen arastirin.

UTorrent'ya BitTorrent zararlı bir yazılım değil, Pro sürümüne yükselten Crack'in içinde mining yapan virüs var/dı. Genelde crack yapıldığı için bu şekil anılmaya başlandı.
Hayir, Direkt uTorrent`in virus bulundurma gecmisi var. Internette arastirma yaparak kaynagini bulabilirsiniz.

Antivirüs ile taratın.
uTorrent kullanıyorsunuz, çok güvenli bir program değildir. Alternatiflere yönelin.
uTorrent sadece bazı güvenlik açıkları bulunduruyor. Bu da çok ciddi güvenlik açıkları değil. 30 GB RAM'in yüzde 90'ını kullandırtacak bir virüs bulaştıramaz uTorrent. Bulaştırsa bulaştırsa AdWare bulaştırır.

Kimse bu kadar emin konuşamaz. UTorrent'in indirdiği Torrent'leri geçtim kendisi bir zamanında mining yaptı. Bu küçümsenecek bir şey değil. Üstelik indirdiğiniz Torrent'lerin virüs olup olmadığını da bilemezsiniz birinde olur birinde olmaz hangisinde olacağını bilemezsin.

Tabii 30GB RAM de kullanmaz. Ben bir virüs olduğunu düşünmüyorum arkadaşta.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı