Uup üzerinden indirme betiği kendiliğinden siliniyor

osmansertbas

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır Windows ISO'larını UUP (Unified Update Platform) Generation Project (v2.4.16) [by @rgadguard & whatever127] sitesinden script yoluyla indiriyorum. Sorunun başladığında da aynı Windows yüklüydü. Sorun olmadan önce de aynı ayarları olan Windows'u kullanıyorum. Bir süredir bu siteden indirdiğim script kendi kendini siliyor ve indirme yapmıyor. Ayrıca scripti bir klasör oluşturmadan direkt masaüstüne ya da başka verilerin olduğu bir klasörde başlatırsam o klasördeki tüm verileri siliyor. Kısaca örnek verecek olursam, scripti belirttiğim siteden indiriyorum. Masaüstüne atıyorum. Eğer bir klasör oluşturmazsam hem scripti hem de masaüstündeki tüm klasör içeriklerini siliyor. ISO dosyasını bu siteden indirmek istiyorum. Ancak bu soruna dair hiçbir bilgi bulamadım. Bu siteden indirme yapan başka arkadaşlara sorduğumda sorunsuz indirdiklerini söylüyorlar.
Yaptığım işlemler, scripti yönetici olarak çalıştırdım. Antivirüsü devre dışı bıraktım. Script içeriğini Windows PowerShell ile çalıştırdım. Sonuç aynı, indirmiyor. İndirmemekle kalmayıp scripti bir klasör oluşturup içerisinde başlatmadığım da ne var ne yok siliyor. Kurulu Windows'ta güvenlik duvarı, UAC ve Windows Defender silindi. Yani bunların scripti silme ihtimali düşük. Lütfen başka site önermeyin. Sadece bu sorunu çözüp ISO'ları bu siteden indirmek istiyorum.
Sorunu kurcalayarak buldum. Sorunun sebebi BITS - Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti' nden kaynaklanıyormuş. BITS hizmetini devre dışı bırakmıştım. Ancak işin saçma olan kısmı bir servisi devre dışı bırakıyorum diye neden dosyaları siliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı