UYAP'tan gelen mahkeme mesajı

Mikadowişt

Decapat
Merhaba, öncelikle 13 yaşındayım; ne mahkemeyle işim olur, ne suçla. Biraz internetten araştırdım, dolandırıcı olabilirmiş. Babamın e-Devlet'ine ve UYAP'a baktım ama böyle bir mahkeme kaydı yok.

Korkuyorum, ne yapmalıyım?

uyap.PNG

"VATANDAŞLARIN SMS YOLU İLE YARGI BİRİMLERİNE DAVET EDİLMESİ
Yargı sürecinin hızlandırılması ve vatandaşların hak kaybına uğramaması için vatandaşların davetiye ile yargı birimlerine çağrılmasından önce, SMS ile çağrılmaları için gerekli alt yapı kurulmuş olup, bu kapsamda vatandaşlarımızın cep telefonlarına yargı birimlerince mesaj gönderilebilecektir.

Örnek mesaj içeriği: Sayın Ahmet Cansız mahkememizin 2008/1 dosyasında tanık olarak ifade vermek üzere 1.5.2008 tarihinde Ankara Adliyesi 1.Asliye Ceza mah. Kaleminde hazır olmanız rica olunur.

Not: Bu kapsamda vatandaşlarımıza gönderilen SMS ler ücretsizdir."
Örnek mesaj gibi değil sizinki.

Merhaba, öncelikle 13 yaşındayım; ne mahkemeyle işim olur, ne suçla. Biraz internetten araştırdım, dolandırıcı olabilirmiş. Babamın e-Devlet'ine ve UYAP'a baktım ama böyle bir mahkeme kaydı yok.

Korkuyorum, ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1133427
Gidin. Böyle bir sistem var. Gitmezseniz Zorla alıkonulma kararı gelir eşek gibi gitmek zorunda kalırsınız. Zaten ifadeye çağırmışlar sıkıntı olmaz. Riske atmamanızı öneririm babanıza söyleyin en azından bir karakola gidin. Mesaj kimden gelmiş UYAP 4060 kullanıyor. Onu kontrol edin lütfen.

Geri
Yukarı