Uydu alıcısı YouTube API Key istiyor

Geçen gün internetten uydu alıcısı aldım. Her şey güzel, kanallar HD kaliteli fakat YouTube'da video açamıyorum. Wi-Fi alıcısını uydu cihazına taktım ama YouTube açılmıyor ve API Key falan diyor. Biraz araştırdım ve API keyimizi USB ile aktarırsak oluyormuş ama API Key'i .xml uzantılı istiyor. .xml uzantılı dosya oluşturup içine API Key'i koydum denedim olmadı. Sonra YOUTUBE_APIKEY.xml olarak dosyanın ismini değiştirdim yine olmadı acaba neyi hatalı yapıyorum dedim. Aklıma buraya sormak geldi sorunumu nasıl çözebilirim?

Aynı durum bende de var uydudan server yoluyla api key güncellemesi başarılı şekilde yapıyorum fakat bu api kodu o kadar çok sayıda uydu alıcı tarafından kullanılıyor ki kota aşılmış oluyor. Kendimize özgü bir api anahtarını üretip uydu cihazına usb yoluyla atsak olur gibi geliyor. Api anahtarını youtube sa kendime ait posta adresi üzerinden ürettim. Harflerden rakamlardan ibaret 39 karakterlik bir string bunu nasıl hangi format ve adda usb ye atacam bilmiyorum. xml azantılı olacak deniyor not defteri ve excell in xmlyapma özelliği işe yaptum dosyanın adını da yoıutube keıy.xml dedim lakin uydu alıcı dosyay alamadı yani görmedi bir yerde yanlışlık yapıyorum ama nerde? Bize yol gösterecek biri varsa memnun oluruz çoğu kişi bu sıkıntıyı yaşıyor:. son olarak şunu söyleyim dosya uzantısı xml değil cfg olacak diyenler de var.

Geri
Yukarı