Netflix Netflix - YouTube - Uydu Alıcı Tavsiyesi

F8rhat

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Üretim ve Ar-Ge Sorumlusu
Herkese merhaba,

Sıkı bir TV izleyicisi olmadığım için 10 yıllık Digiturk aboneliğimi sonlandırdım. Bunun yerine Netflix veya YouTube gibi platformları daha çok izliyorum. Ama yine de istediğim zaman en azından ulusal kanalları izleyebilmek istiyorum.

Hem uydu alıcı özelliği olan hem de YouTube ve Netflix hesaplarıma bağlanabileceğim bir cihaz var mıdır? Önerileriniz nelerdir?

Herkese iyi günler.

Çoğu yeni model televizyonların interaktif özelliğinde YouTube ve Netflix özelliği var. Onu kontrol ettiniz mi? Direkt TV'den izleyebiliyorsun, internet bağlayarak. Mesela bizdeki Samsung TV'de var.

Bununla internete baglanabilirsin. BT sayesinde gamepad, klavye - fare ve kulaklik kullanbilirsin.
Uydu icinde HDMI cikisli 60-70 TL'lik ucuz bir HD uydu alici alman yeterli olacaktir. TV'ye entegre olan sistemleri daha sonra guncelleme ya da degistirme sansin olmuyor. Mesela Samsung gecenlerde Netflix'in mi ne destegini bazi modellerinde kesmisti. Bu alet android tablet oldugu icin boyle sorun olmuyor. Hem istedigin an satip guncel olani alma sansin var. Fiyati uygun diye cok zarar da etmiyorsun. Ama TV degistirmek zor buna gore.

Herkese merhaba,

Sıkı bir TV izleyicisi olmadığım için 10 yıllık Digiturk aboneliğimi sonlandırdım. Bunun yerine Netflix veya YouTube gibi platformları daha çok izliyorum. Ama yine de istediğim zaman en azından ulusal kanalları izleyebilmek istiyorum.

Hem uydu alıcı özelliği olan hem de YouTube ve Netflix hesaplarıma bağlanabileceğim bir cihaz var mıdır? Önerileriniz nelerdir?

Herkese iyi günler.
sana şu cihazı tavsiye ediyorum bir de server açtırırsan izleyemeyeceğin kanal olmaz bütün platformlar dahil.

Çoğu yeni model televizyonların interaktif özelliğinde YouTube ve Netflix özelliği var. Onu kontrol ettiniz mi? Direkt TV'den izleyebiliyorsun, internet bağlayarak. Mesela bizdeki Samsung TV'de var.
Televizyonumu 2015'te aldım. İnteraktif özelliği yok maalesef :)

Bununla internete baglanabilirsin. BT sayesinde gamepad, klavye - fare ve kulaklik kullanbilirsin.
Uydu icinde HDMI cikisli 60-70 TL'lik ucuz bir HD uydu alici alman yeterli olacaktir. TV'ye entegre olan sistemleri daha sonra guncelleme ya da degistirme sansin olmuyor. Mesela Samsung gecenlerde Netflix'in mi ne destegini bazi modellerinde kesmisti. Bu alet android tablet oldugu icin boyle sorun olmuyor. Hem istedigin an satip guncel olani alma sansin var. Fiyati uygun diye cok zarar da etmiyorsun. Ama TV degistirmek zor buna gore.

Teşekkür ederim, ürünü inceleyeceğim. Ama aliexpress'ten kargonun 3-4 ay gelmesini beklemek biraz sorun olacak :)

sana şu cihazı tavsiye ediyorum bir de server açtırırsan izleyemeyeceğin kanal olmaz bütün platformlar dahil.

Düşündüğüm cihaz için bu kadar bütçe ayırmadım, teşekkür ederim :)
Bende digitürk üyeliğimi iptal edip Xiaomi Mi Box S 4k Android Tv Box Media Player Hdr - Dolby Dts - - n11.com linkteki ürünü almıştım. Çok memnunum. Netflix ve youtube cihazda kurulu, hazır olarak geliyor. Türkcell Gsm aboneliğimden dolayı da Tv+ uygulamasıyla birlikte ulusal kanalları birkaç tane de belgesel kanalını seyrediyorum. Tavsiye ederim.

Önerin için teşekkür ederim. Bir çok kişi bu cihazı önermiş ama bir süre kullandıktan sonra donma sorunları oluyormuş diye okudum, emin olamadım.

Yine benzer şekilde Xiaomi Mi Box ve Turkcell TV+ kullananlar olduğunu da okudum. Hatta bir arkadaş Tukcell TV+ için ayda 3,5 TL gibi bir tutar ödediğini yazmıştı. Ben arayıp sorduğumda bana en düşük paket 29,99 TL dediler. Emin olamadım.

Cihazda donma sorunu kesinlikle yok. Bu sorunu yaşayanlar ayarlar-hdmi cec sekmesinde ki üç seçeneği de aktif hale getirdiğinde bu sorun yaşanmıyor. Tecrübe ettiğim ve bir önce ki modeliyle birlikte 2-3 senedir kullandığım için rahatlıkla söylüyorum.

Cihazda donma sorunu kesinlikle yok. Bu sorunu yaşayanlar ayarlar-hdmi cec sekmesinde ki üç seçeneği de aktif hale getirdiğinde bu sorun yaşanmıyor. Tecrübe ettiğim ve bir önce ki modeliyle birlikte 2-3 senedir kullandığım için rahatlıkla söylüyorum.

Bilgi için teşekkürler. Muhtemelen bu ürünü tercih edeceğim. Siz Turkcell TV+ için aylık ne kadar ödeme yapıyorsunuz? 3,5 TL olarak bahsedilen rakamlar doğru mu gerçekten?

Xiaomi Mi Box S Sorunları - Technopat Sosyal almayı düşündüğünüz cihaz için okumanızı öneririm.

Konuyu inceledim. Donma sorunu ile ilgili endişelerim bu konuyu okuduktan sonra ortaya çıktı zaten.

Konu edilen donma sorunu yasa dışı kullanılan iptv üyeliğini tarif ediyor. Benim anladığım bu. Eğer bu tarz bir aboneliği düşünüyorsanız sadece bu cihazı değil hiçbir cihazı tavsiye etmem. Çünkü yazın avrupa da yasa dışı IPTV serverlerine operasyonlar yapıldı ve şuan pek çok üyelik ya kapandı yada kullanılamayacak kadar kötü yayın veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı