Uydu Yayınlarındaki Reklam Kanalları

Melih ALBAYRAK

Hectopat
Makaleler
1
Türksat uydusu üzerinden yayın yapan kanallara neden Rtük ceza vermiyor ya da yayını kapatılmıyor? 7/24 azdırıcı ilaç ya da milleti dolandırmaya çalışılarak telefon yada bitkisel ilaç satılmaya çalışılan reklam. 24 saat günün 20 saati tamamen dolandırıcı reklamlar geri kalan 4 saat ise yasa dışı olarak korsan yayınlanan yerli yada yabancı sansürsüz filmler.
Bu kanallar neden cezalandırılmıyor yada kapatılmıyor. Aslında kapatılıyor ama tekrardan farklı bir frekans kiralayarak yayına devam ediyorlar.
Dün bu kanalları sildim geriye 50 tane kanal kaldı 300 kanal arasında. Tamamen rezillik.

Türksat uydusu üzerinden yayın yapan kanallara neden Rtük ceza vermiyor ya da yayını kapatılmıyor? 7/24 azdırıcı ilaç ya da milleti dolandırmaya çalışılarak telefon yada bitkisel ilaç satılmaya çalışılan reklam. 24 saat günün 20 saati tamamen dolandırıcı reklamlar geri kalan 4 saat ise yasa dışı olarak korsan yayınlanan yerli yada yabancı sansürsüz filmler.
Bu kanallar neden cezalandırılmıyor yada kapatılmıyor. Aslında kapatılıyor ama tekrardan farklı bir frekans kiralayarak yayına devam ediyorlar.
Dün bu kanalları sildim geriye 50 tane kanal kaldı 300 kanal arasında. Tamamen rezillik.
Geçen o bitkisel kürlerden alan bir yaşlı tanıdığı hastaneye yatırdılar. Doktorlar yeşil bir şey kustuğunu söyledi.
Bu kanalların Türkiye ile tek alakası Türksat uydusunda yayın yapması. Yani bunların RTÜK ile alakası bile yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne zaman izlesem gülerim :D (3:50'den itibaren izleyin)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ne zaman izlesem gülerim :D (3:50'den itibaren izleyin)

Böyle yaratıcı olana can kurban :)

Böyle yaratıcı olana can kurban :)
Ben izliyorum şahsen günlük komedi ihtiyacımı karşılıyor :D

Bide bu var :)

Bununla ilgili bir video izlemiştim. Sanırım hukukta oluşan bir boşluktan faydalanıyorlar. Malum burası Türkiye. Hakkıyla pamuk şeker satanın ekmeğiyle oynarlar fakat böyle milyonları dolandırıcılık ile kazananlara bir şey olmaz.

Türksat uydusu üzerinden yayın yapan kanallara neden Rtük ceza vermiyor ya da yayını kapatılmıyor?
RTÜK de bal yemeni istiyor çünkü. Bal ye kardeşim. Bal yiyin. 5 kavanoz 100 lira! 5 kavanoz 100 lira! Kaçmaz bu fiyat sevgili seyircilerimiz!

Ben bazen o kanalları görüyorum. Her seferinde şu yasanın ihlali gerekçesiyle 10 gün durdurulmuştur diye bir yazı oluyor orada. Ha birde yasanın ihlalinin tekrarı sebebiyle yazıyor bakıyorum cezası yine 10 gün. O kanalların tek iyi yanı oluyor. Eski Kemal Sunal, Yeşilçam Filmleri'ni yayınlıyorlar. Ama cidden o reklamlara bir el atılmalı. Evet korsan yayınlanıyor ama yapacak bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı