Uydu yayını maç izlerken FPS düşük gibi geliyor

LazanyaliAnanas

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, uydudan TRT Spor yıldızdaki voleybol maçlarını izlerken sanki FPS düşük gibi geliyor ve ses sanki görüntüden ileriden geliyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Yani psikolojik de olabilir ama bilemiyorum :( (eskiden Digitürk kullanıyorduk uyduya geçtik sonrasında)

Yenileme hızları farklı diye biliyorum. Ondan kaynaklanıyor olabilir. Sanırsam uydu yayınları 30 35HZ yenilemeye mevcuttu. Yanlışım varsa düzeltin.

Uydu derken hocam?

Canaksız olarak internet kablosundan baglayarak mı izliyorsunuz?

Uydu yayını derken merkezi uydu sistemi var iste hocam sitemizde uydu kablosu ile bağlı.

Yenileme hızları farklı diye biliyorum. Ondan kaynaklanıyor olabilir. Sanırsam uydu yayınları 30 35Hz yenilemeye mevcuttu. Yanlışım varsa düzeltin.

Hocam karısıklık olmus uydu yayını derken internet üzerinden yayını bahsetmiyorum, merkezi uydu sisteminden bahsediyorum.

Hocam şu dogru mu ?

Sizde digiturk kutusu vardı duvardan gelen o kabloyu digiturke takip izlerdiniz sorun yoktu fakat simdi digiturkten ayrildiniz duvardan gelen kabloyu direk televizyona takıyorsunuz ve kasıyor hissiyati var ?

Ayrıca bir haber kanalı açıp altta kayan yazılara bakar mısın ? Tv marka model nedir 120hz mi ? Eğer 120 hz 4k ise youtubedan şu videouyu açıp tam ekran izler misin video cozunurlugude 1080p 60fps yada en yuksek yap. ? Akıyor mu ?

UFak takılmalar arada olur

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şu dogru mu?

Sizde Digitürk kutusu vardı duvardan gelen o kabloyu Digitürk'e takip izlerdiniz sorun yoktu fakat simdi Digitürk'ten ayrildiniz duvardan gelen kabloyu direk televizyona takıyorsunuz ve kasıyor hissiyati var?

Ayrıca bir haber kanalı açıp altta kayan yazılara bakar mısın? TV marka model nedir 120Hz mi? Eğer 120 Hz 4K ise YouTube'dan şu videouyu açıp tam ekran izler misin video cozunurlugude 1080p 60FPS ya da en yuksek yap? Akıyor mu?

Ufak takılmalar arada olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ilk dediginize ek bir şey demem lazım kablo alıp uydu yayını bağladık yani digitürkkün o verdikleri kabloyu kullanmıyor şu an, ikinci dediginiz şey icin simdi bir haber kanalı açtım alttaki kayan yazılarda herhangi bir problem yok mesela, cidden çok garip.

Tv curved mı ?

Zamanında bir tanıdığım uydu alıcısıyla curved samsung kullanıyordu arada dediğin gibi fps drop giriyordu uydu alicisini degisince duzeldi.

Seninkinde ama dahili uydu alicisi var benim tahminim digiturk uydu alicisi kaliteliydi.

Genelde bu takilmalar topa vurulunca bir anda kamera hareket ederken drop şeklinde mi?

TV Curved mı?

Zamanında bir tanıdığım uydu alıcısıyla Curved Samsung kullanıyordu arada dediğin gibi FPS düşmesi giriyordu uydu alicisini degisince duzeldi.

Seninkinde ama dahili uydu alicisi var benim tahminim Digitürk uydu alicisi kaliteliydi.

Genelde bu takilmalar topa vurulunca bir anda kamera hareket ederken drop şeklinde mi?

TV Curved hocam, icinde dahili uydu alıcısı var yani ek bir şey almadık biz. Zaten uydu yayını olarak da sitenin merkezi uydu yayını kullanmaktayız. Takılmalar genellikle top havadayken ve hareket halinde oluyor. Bu arada dediginiz seyi yapıp haber kanalına baktım altyazılarına orada hiçbir sorun gözükmüyor, belki TRT spor yıldız da sorun olabilir mi veya yayını veren kurulus da bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı