Uydu yayınından 4K izlenir mi?

brkmrs01

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4K Ultra HD bir Vestel televizyon aldık kanalları uydudan izliyoruz ve şu an kalite cidden çok kötü bazen eski televizyonumdan daha kötü gösteriyor, ekran ayarını yaptım yine düzelmedi. Az önce kullanım kılavuzunu okudum, sanırım sadece HDMI, USB, DVB-T2, DVB-S2 (dvbler ne bilmiyorum) girişlerindeki görüntüden 4K görüntü alabiliyoruz. Uydu kablosunun takıldığı girişte bunların hiçbiri yazmıyor. Net bir görüntü almak için uydudan çıkıp HDMI'dan mı izlememiz lazım yani Digitürk veya Tivibu falan?

Uydu alıcın 4k çıkış verebiliyorsa izleyebilirsin. Türksatta sadece TRT4k var zaten ama 1080p yayınlarda kalitenin kötü olmaması lazım. Sen kanalların HD olanlarına bakar mısın?

Ayrıca uyduda kanal ekleme ve güncelleme bilgin varsa Türksatın otomatik kanal güncelleme ayarını şu adresten uygula istersen bir de 1080p yayınlar gelince onları kontrol et.

4K İzlenebilmesi için 4K yayın, 4K yayını işleyecek receiver /dijital uydu kutusu, 4K kablolu ve/veya uydu yayın ve 4K görüntüyü aktaracak TV gerekiyor.

4K TVniz var. Peki 4K receiveriniz var mı? Artı 4K yayın kanalı var mıdır?

Uyduda 4K yayın yok gibi. Bir tane TRT ve birkaç ücretli kanal var.
Eğer Android özelliği veya TV Box varsa oradan 4K film falan izlersiniz.

4K izlenebilmesi için 4K yayın, 4K yayını işleyecek receiver /dijital uydu kutusu, 4K kablolu ve/veya uydu yayın ve 4K görüntüyü aktaracak TV gerekiyor.

4K tvniz var. Peki 4K receiveriniz var mı? Artı 4K yayın kanalı var mıdır?

Uydu alıcın 4K çıkış verebiliyorsa izleyebilirsin. Türksat'ta sadece TRT4k var zaten ama 1080p yayınlarda kalitenin kötü olmaması lazım. Sen kanalların HD olanlarına bakar mısın?

Ayrıca uyduda kanal ekleme ve güncelleme bilgin varsa Türksat'ın otomatik kanal güncelleme ayarını şu adresten uygula istersen bir de 1080p yayınlar gelince onları kontrol et.

Uyduda 4K yayın yok gibi. Bir tane TRT ve birkaç ücretli kanal var.
Eğer Android özelliği veya TV box varsa oradan 4K film falan izlersiniz.

Tamam peki kabloyu uyduyu hallettik diyelim peki her kanal 4K veriyor mu mesela Star, Show, Atv falan, ya 4K olmasına gerek yok görüntü şimdikinden daha net olsun da artık 2K mı olur Full HD mi olur ne olursa benim izlediğimin 720P'den farkı yok bana göre. Bu dediklerimi kanallar destekler mi?

Tamam peki kabloyu uyduyu hallettik diyelim peki her kanal 4K veriyor mu mesela star show ATV falan, ya 4K olmasına gerek yok görüntü şimdikinden daha net olsun da artık 2K mı olur Full HD mi olur ne olursa benim izlediğimin 720P'den farkı yok bana göre. Bu dediklerimi kanallar destekler mi?
Hayır her kanal 4K olmaz dediğim gibi Türksatta sadece TRT 4K, 4K kalitede. Diğer birçok kanal 1080p. 1080p kanalların isminin yanında HD yazar zaten.

Geri
Yukarı