Atıştırmaklar ile kilo alabilir miyim?

Fts12

Decapat
Daha fazla  
Çok zayıf biriyim fazla iştahım da yok. Çok rahatsız ediyor beni ve en ucuz şekilde alınabilecek en fazla kaloriyi arıyorum.
Günlük 2300KCL ihtiyacım varmış kilo almak için.
Aile evinde yemeklerin kalorisini hesaplamak imkansız o yüzden dışarıdan almaya çalışıyorum.
Örnek olarak centro muzlu gofreti biliyorsunuzdur 350gr paket 1700KCL civarı ama 60G da şeker var sanırım bunun bir zararı olur mu?
Veya başka bir şekilde 2000 kaloriye ucuza nasıl ulaşabilirim?
(-Yulaf&fıstık ezmesi barındıran shakeleri denedim ama genelde içilebilir olmuyor önerileri ona göre yazabilirsiniz)

Kilo almaktan kasıt kas kütlesini arttırmaktır. Günlük alman gereken proteini alırsın onun yanında da idman öncesi ve sonrasında en fazla olacak şekilde temiz karbonhidrat yüklemeni yaparsın. Pirinç, makarna, yulaf vs. Şekerli gıdalar yersen kan şekerin bir anda uçar ve yediğini yağ olarak depolarsın. Yağlanmak istiyorsan evet, bir yol, ama sağlığını bozarsın.

Çok zayıf biriyim fazla iştahım da yok. Çok rahatsız ediyor beni ve en ucuz şekilde alınabilecek en fazla kaloriyi arıyorum.
Aile evinde yemeklerin kalorisini hesaplamak imkansız o yüzden dışarıdan almaya çalışıyorum.
Örnek olarak centro muzlu gofreti biliyorsunuzdur 350gr paket 1700KCL civarı ama 60G da şeker var sanırım bunun bir zararı olur mu?
(-Yulaf&fıstık ezmesi barındıran shakeleri denedim ama genelde içilebilir olmuyor önerileri ona göre yazabilirsiniz)
Bütçe durumunuzu orta yüksek veya az olacak şekilde belirtir misiniz?

Yulaf - süt biraz da kuru meyve at üstüne zaten 200 gram yulaf yesen sütle beraber 1000 kalori alırsın. Gofret gibi şeylerle kilo alırsan bi anlamı olmaz sıska ama göbekli bi yağ tulumu olursun.

Bunun üzerine çok istersen 200 gram makarna ve 250 gram lor peyniri karıştır ye. 1000 kalori de oradan gelir. Son olarak da Tost ye şaka değil tost.

Centro muzlu gofret dediğiniz %0,05 muz içeren gofret. Kalori alacağım derken kanser, şeker hastası olursunuz. 60 gr şeker olmasının zararı olur tabi.
Yetişkin erkek bireyler için günlük maksimum sağlıklı düzey 50 gr.

Aldığınız kilodan çok nasıl alındığı önemli. Supplement takviyesi alabilirsin.
Suplement almak istemezsen besin olarak et, yumurta, süt ürünleri tüketebilirsin.
Onun dışında yulaf, fıstık ezmesi (en az şekersiz olanını almaya çalış) önerebilirim.
Nohut, fasulye, barbunya gibi yemekler de yüksek protein ve kalori içerir. Oldukça yararlıdır.

Shake nasıl içilebilir olmuyor. Yulaf köy içine kuruyemiş, muz, fıstık ezmesi olmazsa bal o da olmadı Nutella tarzı bir şey de olur. Bu shake içilir kıvamı sana göre icilmeyecek gibiyse süt köy biraz daha ve bunların kalorisini hesaplayıp koy çok zor değil bir tane hassa terazi al. Fat secret diye bir uygulama var onu indir. Terazide tartıp öyle ye kalori hesaplamazsan boş boş yağlanırsin veya kilo alamazsın. Bir de gong tarzı A101 de pirinç patlağı var sarı pakette onları al üstüne bal sur ye. Bir de bu sporda karbonhidrat çok önemli gidip de yağ yeme çok fazla en makrolarina bak uygulamadan ona göre ye obez olma

Yulaf - süt biraz da kuru meyve at üstüne zaten 200 gram yulaf yesen sütle beraber 1000 kalori alırsın. Gofret gibi şeylerle kilo alırsan bi anlamı olmaz sıska ama göbekli bi yağ tulumu olursun.

Bunun üzerine çok istersen 200 gram makarna ve 250 gram lor peyniri karıştır ye. 1000 kalori de oradan gelir. Son olarak da Tost ye şaka değil tost.
Bu arada tost deme sebebim kaşarın 100 gramında 25 grama yakın protein bulunur ama 350 kalori civarıdır. 150gram kaşar birde yarım ekmek tost yapsan kendine zaten bu 3 dediğim yiyecekle bile 3000 kaloriyi bulursun günlük. Tabi yiyecekler de bu dediklerime benzer yiyecekler ile güncellenebilir.

Ben senin şu an yapmak istediğini 1 hafta önce yaptım. Sadece ama sadece yandan bakınca biraz göbeğim çıkmıştı başka hiçbir şey olmadı. Kilo almak seni güçlü göstermiyor sadece vücuduna göbek ekliyor güçlü görünmek istiyorsan hem yiyip hem de spor yapman lazım.

Metabolizman çok hızlı. Birkaç sene önce bende senin gibiydim kilo almak için uğraşıyordum saçma sapan shake'ler falan filan. Bunlar işe yaramıyor. Ben işim gereği hep dışarıdan yemeye başladım ve tavuğu çok seven birisiyim. 2 senede 30 kilo civarı aldım sağlıksız beslendim ve sağlıklı mıyım hayır. Sırf kilo almak için sağlıksız beslenme.

Protein ve karbonhidrat ihtiyacını gidererek spor yapmanı tavsiye ederim. Tavuğu seviyorsan fazla olmamak kaydıyla pilav ile tüketebilirsin mesela. Ama sadece yiyip yiyip spor yapmamazlık yapma sağlıksız kilo alırsın. Tavuk göğüsleri büyütür.

Spor yapmazsanda yağlanırsın göbeğin çıkar. Günlük aldığın öğünler protein ve karbonhidrat açısından çok zengin olmalı.

Geri
Yukarı