Uydunet Sözleşmesi Bitince Ne Yapılmalı?

CLM Project

Kilopat
Arkadaşlar 14.09.2015 tarihinde uydunet ile olan 24 aylık sözleşmem sona erdi. Fakat uydunetten kimse aramıyor. Benim sözleşmem 24 ay taahhütlüydü, şimdi yeni bir kampanyaya mı geçmeliyim yoksa sözleşme ben iptal ettirmediğim sürece devam mı edecek? Ek olarak da şunu yazıyorum,
Uydunet sözleşmesinde aynen şöyle yazıyor:

kopya.PNG

Bendeki biraz eski bundan ama aynısı benim sözleşmemde de yazıyor.Buna göre ben iptal ettirmediğim sürece devam mı edecek, yoksa yeni bir kampanyaya mı geçeceğim. Bu da sözleşmenin linki

http://turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf

Merhaba, benim de geçen hafta sözleşmemin süresi doldu, aynı durumdan muzdaripim.
Sizin faturlama ile ilgili son durum ne, sözleşmenin süresi maddesinde belirtildiği gibi mi yoksa ekstradan para ödeme durumunuz oldu mu bu ay?

Çok geç cevap yazdığım için kusuruma bakmayın.
Öncelikle şunu belirteyim sözleşme sona erdiğinde sizi arıyorlar ve hangi kampanya ya da tarifeye geçmek istediğinizi soruyorlar, bizi de aramışlar ama yanlış numarayı mı aramışlar biz mi yanlış numara vermişiz bilmiyorum. Ama bize TÜRKSAT abone merkezine gittiğimizde arayıp ulaşamadıklarını söylediler. Numaranın yanlış olduğunu o zaman anladım. Neyse gelelim konumuza sözleşme bitiş tarihinden itibaren artık belirli bir kampanyaya dahil olmayan bir müşteri sayılıyorsunuz. Bize sözleşme bitiş tarihinden sonra iki ay gelen faturaların tutarları sözleşmedekinden farklıydı. Yani benim sözleşme bitiş tarihinden sonra 14.09.2015 tarihinden sonra gelen ilk faturanın tutarı 41,50 TL idi. İkinci gelen fatura ise 51,50 TL tutarında idi. Halbuki benim sözleşmeme göre 2 yıl boyunca aylık 39 TL ödemem gerekiyordu. Fatura bilgilerine bakıyorum herhangi bir tarife bilgisi yazmıyordu, kullanım bilgileri (televizyon, internet gibi) yazıyordu. Sanırım sözleşme bittikten sonra ya kafalarına göre bir fiyat belirleyip bunu faturaya yansıtıyorlar ya da kullandığın kadar öde gibi bir sistem dahilinde fatura düzenliyorlar. Biz de baktık ki fatura iyice kabarıyor en yakınımızdaki TÜRKSAT abone merkezine gittik durumu anlattık, bize yeni bir tarifeye geçmemizi önerdiler. Biz de zaten bunu düşünüyorduk. Önceden 39 TL ücret ile TV yayını + 50 GB AKN (10 mbps hız) internet kullanıyorduk. Bize diğer her şey aynı kalmak koşulu ile kotanızı 75 GB yapalım ayda 40 TL ödeyin, dediler kabul ettik. Sanırım yeni bir modem satmak amacıyla da modemimizden memnun olup olmadığımızı sordular. Memnun olduğumuz için istemedik ve ardından da yeni bir sözleşme düzenleyip aboneliğimizi yenilediler.
Uzun yazmamı mazur görün. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Benim sözleşmem bittiğinde telefonuma mesaj geldi, Müdahale etmezsen aynı şekilde devam ediyor, Ayrıca web sayfasından online işlemleri ve yeni tarifeni kolaylıkla ayarlayabiliyorsun ikinci gün tarifen değişiyor ve gene sana mesaj geliyor tarifenin değiştiğine dair. Ve bu değişiklikleri her ayda bir yapma hakkın var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı