UYDUNET'in NITRO Hizmeti ve Çağrı Merkezi Desteği

Pathetiqué

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba,

Dün üniversitenin server'ından çekmem gereken dosyalar olduğundan, hem işimi çabuk halletmek, hem de şu adil kullanım kotasına takılmamak için UYDUNET'ten 24 saat geçerli NITRO hizmeti satın aldım. Başıma gelenler aşağıdaki gibidir:

- Saat 16.30: Hizmeti satın aldım. Aktif edildiğine dair mesaj alır almaz tabii ki hız testi yaptım. Sonuç 80 Mbit civarı çıktı. Yeterli, tatmin edici bir sonuçtu benim için.

- Ancak, 5/10 dakika içerisinde durum değişti. Normalde 25 Mbit olan hızı dahi göremez oldum. Yeni hız testi sonuçları 10 Mbit'in üstüne çıkmıyordu.

- Çağrı Merkezini aradım. Her cümlemin başında söylediğim şey şu oldu: "Ethernet kablosu takılı, kablosuz kapalı, bütün programlar kapalı, modem açılıp kapatıldı hatta resetlendi, hız testi iki farklı bilgisayardan yapıldı". Telefondaki görevli, 30-60 dk içerisinde arkadaşların konuyla ilgileneceğini, düzelmezse tekrar aramamı söyledi.

- Söylenen süre içinde hiçbir düzelme olmadı. Saat ilerliyor ve kısıtlı bir süreliğine aldığım hizmet başıma bela olmaya başlıyordu.

- Çağrı Merkezini tekrar aradım. Sorunun düzelmediğini belirttim. Telefondaki görevli her şeyin normal gözüktüğünü ve hız testi sonuçlarımı [email protected] adresine gönderirsem ilgileneceklerini söyledi.

- İstedikleri sonuçları, istedikleri adrese gönderdim. Ancak, adresi doğru yazmama rağmen e-postanın ulaşmadığına dair mesaj aldım.

- Çağrı Merkezini tekrar aradım (bu cümleyi daya çok okuyacaksınız). Bir bakalım deyip 5 dakika müzik dinlettiler. Ardından verdikleri cevap şu oldu: "O e-posta adresimiz şu an hizmet veremiyormuş, siz o postayı [email protected] adresine gönderin."

- Hız testi sonuçları verilen yeni adrese gönderildi. Ama o da ne? Sonuç tabii ki aynı; bu adrese de mesaj atılamıyor.

- Çağrı Merkezini tekrar aradım. Kontrol edelim diyerek yine müzik dinlettiler. Sonuç yine aynı, "efendim, bu adres de çalışmıyor. Siz isterseniz, yarın sabah tekrar gönderin, o zaman soru düzelmiş olur."

- Saat 03.30: Hız testi sonuçları 10 Mbit ve altı devam ediyor. Çağrı Merkezinden sonuç alamayacağımı anladığımdan, en azından bir şikayet konusu açayım dedim. Bu uzun hikayeyi üşenmeden yazdım. Ve tabii ki şu altın sözcükleri belirterek: "Ethernet kablosu takılı, kablosuz kapalı, bütün programlar kapalı, modem açılıp kapatıldı hatta resetlendi, hız testi iki farklı bilgisayardan yapıldı."

- Saat şu an 15.07: Eve yeni geldim. Verilen e-posta adresleri hâlâ çalışmıyor. Şikayete cevap gelip gelmediği kontrol ettim. Sıkı durun, cevap şu: Sayın abonemiz; Nitro hızlar Kablosuz bağlantılarda 100 MB hız değeri vermemekte olup; ilgili hızı modeme kablo ile bağlanarak alabilirsiniz. Kablolu bağlantıda da sıkıntı olması halinde Çağrı Merkezinden destek alabilirsiniz.

- Yazımı okumamışlar bile. Çok uzun geldi sanırım; üşendiler.

SONUÇ: Hizmeti almak ya da almamak hiç önemli değil arkadaşlar, daha ilk arayışımda, "evet, arada böyle sorunlar yaşıyoruz." demiş olsalar umurumda olmazdı. Madem hizmet veremeyeceksin neden paramı alıyorsun der, kapatırdım. Ancak, şu oyalama taktiği ve düşülen komik durum ve şu son gelen otomatik cevap insanın gururuna dokunuyor.

Sonuç olarak benim gözümde UYDUNET, NITRO hizmeti ve Çağrı Merkezi desteği konusunda çok fena çuvallamış ve 3 lira 90 kuruş karşılığında onlara duyduğum güveni benden satın almıştır.

Herkese selamlar, sevgiler.

Bu bilgilendirmen için çok teşekkürler bu hizmeti satın alıcaktım(3.90TL) fakat bu mağduriyetini okudum ve vazgeçtim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı