Uygulama açarken mouse imleci yavaşlıyor

Alvario

Picopat
Daha fazla  
Uzun zamandır mevcut olan bir sorun. Tabii ben bu sorunun kasa temizliği ve macunlama işlemleriyle çözüleceğini umuyordum fakat olmadı. Hemen hemen tüm uygulamaları açarken mouse imlecim 1-2 saniyeliğine yavaşlıyor. Özellikle en çok açıp kapadığım uygulama Chrome olduğu için bariz fark ediyorum fakat diğer uygulamaları açarken de oluyor bu durum.

Sorunun CPU kaynaklı olduğu çok açık. Zaten oyunlarda da aynı şekilde yüksek CPU kullanımı sebebiyle darboğaz yaşıyorum. Grafik ayarlarını yükseltmemin çok bir etkisi olmadı bu bağlamda.
Yani sözün özü benim sorunum muhtemelen uygulama başlangıçlarında ve oyunlarda meydana gelen yüksek CPU kullanımı. Ne yapmam gerekir? BIOS güncel, temiz kurulum yeni yapıldı.

MSI RX470 Gaming X 4 GB.
MSI B250M Pro-VD
Intel i5 6500 3.2 GHz.
Kingston HyperX Fury 8 GB 2133 MHz Single RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk öncelikle farenin kablosunu veyahut pilini kontrol etmeni öneririm, diğer bi' çözüm yolu ise fareyi taktığın Port'u değiştirmek, belki de Port'ta sıkıntı vardır. Çoğu bileşende olduğu gibi farelerdede aynı şekil driver bulunmakta, Driver'ları Update'leyip tekrar test etmen gerekli. Eğer dediğin gibi sorun CPU'da ise termal macunun varsa değiştirmeni, yoksada termal macun sürmeni öneriyorum. Az da olsa işlemciyi soğutacaktır ve Performans'ı arttırıp sorunu ortadan kaldıracaktır.

İlk öncelikle farenin kablosunu veyahut pilini kontrol etmeni öneririm, diğer bi' çözüm yolu ise fareyi taktığın Port'u değiştirmek, belki de Port'ta sıkıntı vardır. Çoğu bileşende olduğu gibi farelerdede aynı şekil driver bulunmakta, Driver'ları Update'leyip tekrar test etmen gerekli. Eğer dediğin gibi sorun CPU'da ise termal macunun varsa değiştirmeni, yoksada termal macun sürmeni öneriyorum. Az da olsa işlemciyi soğutacaktır ve Performans'ı arttırıp sorunu ortadan kaldıracaktır.
Hocam önerin için teşekkürler fakat sorun mouse kaynaklı değil. Buna sebep olan şey CPU kullanımının uygulama ve özellikle Chrome açılışlarında, oyunların belirli periyodlarında ve hatta alt+tab geçişlerinde ani olarak 100'e çıkması. Termal macun konusuna gelirsek ben de senin gibi düşünüp ekran kartı ve işlemcinin macunlarını yeniledim fakat sorun devam etti. O yüzden konu açma gereği duydum.

Hocam önerin için teşekkürler fakat sorun mouse kaynaklı değil. Buna sebep olan şey CPU kullanımının uygulama ve özellikle Chrome açılışlarında, oyunların belirli periyodlarında ve hatta alt+tab geçişlerinde ani olarak 100'e çıkması. Termal macun konusuna gelirsek ben de senin gibi düşünüp ekran kartı ve işlemcinin macunlarını yeniledim fakat sorun devam etti. O yüzden konu açma gereği duydum.
Kasa'nın içerisini temizleyebilirsin, herhangi bir virüs olabileceği şüphesindeyim, format atıp Driver'ları düzgün ve güvenilir bir kaynaktan kurup termal macun yardımıyla sorunu ortadan kaldıracağını düşünüyorum hocam.

Kasa'nın içerisini temizleyebilirsin, herhangi bir virüs olabileceği şüphesindeyim, format atıp Driver'ları düzgün ve güvenilir bir kaynaktan kurup termal macun yardımıyla sorunu ortadan kaldıracağını düşünüyorum hocam.
Hocam söylediğim gibi, komple kasa temizliği ve macunlama işlemini yeni yaptım. Temiz kurulum yapalı da en fazla 1 ay oldu fakat benim sorunum neredeyse 1 yıllık. Temiz kurulumu yaptıktan sonra da sorun devam etti. Virüs taramasını da yaptım, driverları da zaten hepsini elle tek tek kurdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı