Uygulama çevirisi nasıl yapılır?

Paxiant

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bir sürü Türk bir o kadar da yabancı kanallara baktım ancak sade ve güzel bir şekilde uygulama nasıl çeviri yapılır anlatan yok. Android Studio üzerinden gösterenler var ama onları anlayamadım. Bir mobil uygulama çeviride yardımcı olmak isteyenler için bölüm koymuş mail gönderim ve bana dosyayı yolladılar. Bu dosya Google Sheets Online olarak geldi. Mail içinde bana yapacaklarımı anlatmışlar ancak bir konuyu anlayamadım ve yaptığım doğru mu bir sormak istedim. Hem ileride çeviri yapmak isteyen kişiler için Türkçe bir konu çıkmış olacak.

Dedikleri:
"Text, as highlighted below in yellow, is the only text that needs to be translated, in the second example, %s, %d, etc all such values will GET filled later by user, so take care of those cases of strings while doing contextual/meaningful translations."

<String name="category_usage">app usage</string>

<String name="category_usage">uygulama kullanımı</string>

Bu şekilde çevirisini yaptım.

<String name="usage_goal_report">usage (goal: %s)</string>

Ama bu şekilde olanları atladım bunlarda ne yapacağım goal ve usage kelimesini çevirip diğer yerlere ellemeyecek miyim?

Ve bunları attıkları dosya üzerine yazıyorum Android Studio kullanmama gerek var mı?

<String name="arg_running_hour_minute">running (%1$dh %2$dm left)</string>

Ve bu parantez içini nasıl çevireceğim?

İlk 3 satırdan örnek olarak eklediğim görüntüye bakar mısınız doğru mu? İngilizce kelimeleri sildim Türkçe kelimeleri ekledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parantez içinde dh yazıyor ya oradaki "h"'yi "s" yapacaksınız d"m" yi de "d" olarak koyabilirsiniz. Goal'i Hedef olarak çevirmeniz lazım.
İşe yaradıysa çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı