Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0x000012d Hatası

Mireman

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
ADATA x6000np
Ekran kartı
NVIDIA 1050
İşlemci
İntel Core i7 8. nesil
Selam, bugün sürekli bu hatayı alıyorum. PC'yi 1 hafta önce Monster'a gönderdim. BIOS update yaptılar ve pili şiştiği için çıkarmışlar, bu yüzden de pilsiz şarjda kullanıyorum. PC geldiğinden beri her oyunda 100 FPS alıyorsam artık 80 FPS alıyorum. Bunun haricinde çok fazla ani bir şekilde 20'ye 30'a düştüğü oluyor. Üstüne bu geldi tekrar götüremem bu ara finallerim var ondan yardım edebilir misiniz. "Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0x000012d" hatasını aldıktan sonra PC donuyor komple mecbur yerden başlatmak zorunda kalıyorum. NVIDIA GeForce Experience'dan ekran kartımı güncelledim. Windows Update'de de güncel hepsi.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD (yönetici olarak çalıştır)

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Tamamlandıktan sonra,

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:\RepairSource\Windows /LimitAccess

Tamamlandıktan sonra,

Kod:
sfc /scannow

Tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattın.

CMD (yönetici olarak çalıştır)

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Tamamlandıktan sonra,

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:\RepairSource\Windows /LimitAccess

Tamamlandıktan sonra,

Kod:
SFC /scannow

Tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattın.

Bu işlem ne yazık ki bu sorunu çözemeyecektir.

Çünkü bu sorun sistem dosyalarındaki bütünlük bozukluğundan veya eksikliğinden kaynaklanmamaktadır.

Donanım değiştirmeden tavsiye edebileceğim ve çözüleceğini umduğum tek çözüm yöntemi şu şekilde:

1.Başlata tıklayıp gelişmiş sistem ayarları yazarak çıkan Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle ye tıklayın.
2.Açılan pencerede Gelişmiş sekmesinden Performans kısmının Ayarlar butonuna tıklayın.
3.Açılan pencerede yine Gelişmiş Sekmesine gelip Değiştir butonuna tıklayın.
4.Açılan pencerede üstteki Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet kutucuğu ile alttan ikinci sıradaki Sistem yönetimli boyut kutusunu seçili hâle getirin.

Tamam uygula vs. yapıp çıkın, sisteminizi yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Çünkü bu sorun sistem dosyalarındaki bütünlük bozukluğundan veya eksikliğinden kaynaklanmamaktadır.

Donanım değiştirmeden tavsiye edebileceğim ve çözüleceğini umduğum tek çözüm yöntemi şu şekilde:

1.başlata tıklayıp gelişmiş sistem ayarları yazarak çıkan gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle ye tıklayın.
2.açılan pencerede gelişmiş sekmesinden performans kısmının ayarlar butonuna tıklayın.
3.açılan pencerede yine gelişmiş sekmesine gelip değiştir butonuna tıklayın.
4.açılan pencerede üstteki tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet kutucuğu ile alttan ikinci sıradaki sistem yönetimli boyut kutusunu seçili hâle getirin.

Ben bunu zaten biliyorum sadece olabileceklerden bahsettim .Ayrıca: http://tr.fileerrors.com/taskmgr-exe-application-error-0xc000012d.html bakabilirsin.

1.Başlata tıklayıp gelişmiş sistem ayarları yazarak çıkan Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle ye tıklayın.
2.Açılan pencerede Gelişmiş sekmesinden Performans kısmının Ayarlar butonuna tıklayın.
3.Açılan pencerede yine Gelişmiş Sekmesine gelip Değiştir butonuna tıklayın.
4.Açılan pencerede üstteki Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet kutucuğu ile alttan ikinci sıradaki Sistem yönetimli boyut kutusunu seçili hâle getirin.

PC’yi teknik servise götürdüm sabah şu an deneyemiyorum, onlarda umarım donanımsal bir sıkıntı yoktur SSD’den başka dediler büyük ihtimalle yarın belli olacaktır. SSD’den başka donanımsal olarak ne sıkıntı olabilir biliyor musunuz?

Geri
Yukarı