Çözüldü Uygulama düzgün olarak başlatılamadı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Bir kaç gün önce Windows 10 X64 - 1909 sürümüne format attım ve ekte görüldüğü gibi LOL gibi programları açmaya çalıştığımda "Uygulama düzgün olarak başlatılamadı" hatası alıyorum.

Ekran kartı sürücülerinden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü bu sorun Spotify masaüstü uygulamasında da var.
Microsoft Store üzerinden Spotify - WhatsApp açmaya çalıştığımda da bazı sorunlar yaşıyorum (aynısı değil benzeri)
-Checkdisk, PowerShell'den komutlar, Store reset, Windows Update hepsini yaptım ancak hiçbiri işe yaramadı. Sürücülerim güncel.

+Işin garip tarafı şu: Programı ilk kurup açtığımda sorunsuz çalışıyor, mesela Spotify. İlk açılışta hiçbir sıkıntı yok ama programı kapatıp bir daha açmaya çalıştığımda sorunlarla karşılaşıyorum.
Format atmak istemiyorum, elimde USB yok ve karantinadan dolayı da alabileceğim herhangi bir yerde yok. Arkadaşımdan USB ödünç almıştım ve bir daha geri almam zor.

Denediğim yöntemler olmayınca uzun araştırmalar sonucunda sorunun netframework hatasından olabileceğini buldum. Ama netframework denetim masasında bulunmuyor ve kaldırıp tekrar yükleyemiyorum haliyle. Tüm netframework sürümlerini yüklemeye kalktığımda zaten bilgisayarınızda yüklü hatası alıyorum. (Katılımsız yükleme araçlarını da denedim).

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Ne yapmam gerektiği hakkında en ufak bir fikrim kalmadı, yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
3 Günlük araştırmam sonucunda sonunda sorunumu çözdüğümü mutlulukla belirtmek istiyorum. Şu adımları izledim:
- CMD (yönetici olarak çalıştır)

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Tamamlandıktan sonra,

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:\RepairSource\Windows /LimitAccess

Tamamlandıktan sonra,

Kod:
sfc /scannow

Tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım.

- PureRa programıyla bilgisayarı temizledim, bilgisayarı yeniden başlattım.

- CCleaner programıyla bilgisayarı temizleyip, kayıt defteri problemlerini çözüp, kayıt defterini birleştirip bilgisayarı yeniden başlattım.

- Wise Care 365 programıyla tüm sorunları taratıp, çözüp; bilgisayarı yeniden başlattım.

(Purera dışında crackli sürümlerini kullandım)

Bunları yaptıktan sonra programlardaki sorunlarım çözüldü. LOL'de sorunum devam ediyordu ama oyunu son kez kaldırıp baştan yükleyince sorunum çözüldü.

Umarım başka bu sorunu yaşayanlara çözüm sunmuşumdur.
//Raporlarına baktım. LoL kesinlikle bozuk Exe'den dolayı açılmıyor ama Spotify'da durum farklı. DXVA'dan patlıyor gibi.

DDU ile sürücüyü kaldır ve güncel sürücüyü temiz kur, düzelmesi lazım.

HD Tune > Health paylaş.

//Raporlarına baktım. LOL kesinlikle bozuk Exe'den dolayı açılmıyor ama Spotify'da durum farklı. DXVA'dan patlıyor gibi.

HD Tune > Health paylaş.

Sorun devam ediyor mu peki

DDU ile kaldırıp tekrardan yüklüyorum şimdi.

Açıkçası 15 hata çözüp gerisi için para isteyen uygulamaya güvenip kayıt defterime dokunmasını istemedim, hiç ellemeden sildim programı.

Current pending sector.png

Sistem geri yükleme izi var mı baksana. En son düzgün ayara getir. Olmaz ise internette Visual C Redist Installer tüm dosyaları olarak araştır hepsini yükle, sonra Google'a DirectX runtime 95MB Direct sürümü güncelleme yap. En son oyunun dosya konumlarında Direct ve Visual C setupları var onları kur. Hepsi bu kadar, açılması lazım.

Hata tara > hızlı taramayı kaldır. Kırmızı blok varsa disk çöpe, SSD al.

Hepsi yeşil.

Arkadaşlar sorun C++-DirectX değil maalesef. Herhangi bir programı ilk yüklediğimde hiç sıkıntısız açabiliyorum - oynatabiliyorum. İkinci defa açmaya çalıştığımda hatalarla karşılaşıyorum.

Rapor paylaşabilir misin?

//Raporlarına baktım. LoL kesinlikle bozuk Exe'den dolayı açılmıyor ama Spotify'da durum farklı. DXVA'dan patlıyor gibi.

HD Tune > Health paylaş.

LoL u düzeltmek için Hextech Repair Tool indirdim, yine ilk açılışta hiç bir sıkıntı yoktu ama ikinci defaya açmaya çalıştığımda logdaki hata ile karşılaştım.

hextech.exe rapor

Her program her soruna çözüm olmuyor maalesef bazen işe yarar gibi olur daha çok sebeblere yol açar. Kısa yoldan temiz kuruluma git tekrar yüklemeye çalış.

3 Günlük araştırmam sonucunda sonunda sorunumu çözdüğümü mutlulukla belirtmek istiyorum. Şu adımları izledim:
- CMD (yönetici olarak çalıştır)

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Tamamlandıktan sonra,

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:\RepairSource\Windows /LimitAccess

Tamamlandıktan sonra,

Kod:
sfc /scannow

Tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım.

- PureRa programıyla bilgisayarı temizledim, bilgisayarı yeniden başlattım.

- CCleaner programıyla bilgisayarı temizleyip, kayıt defteri problemlerini çözüp, kayıt defterini birleştirip bilgisayarı yeniden başlattım.

- Wise Care 365 programıyla tüm sorunları taratıp, çözüp; bilgisayarı yeniden başlattım.

(Purera dışında crackli sürümlerini kullandım)

Bunları yaptıktan sonra programlardaki sorunlarım çözüldü. LOL'de sorunum devam ediyordu ama oyunu son kez kaldırıp baştan yükleyince sorunum çözüldü.

Umarım başka bu sorunu yaşayanlara çözüm sunmuşumdur.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı