Çözüldü Uygulamalar çok geç tepki veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alperenkoc06

Hectopat
RAM
Kingston 8x2 16GB 2933Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung EVO 860
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 1650 TI
İşlemci
i5 10300H
Bilgisayara yeni format attım. Mesela bir program indirdiğimde çift tıklayınca 10 15 saniye sonra tepki veriyor. Ama normal kullanımda hiçbir sorun yok. Belki sorun vardır diye HD Tune kurdum, orada da bir sorun gözükmedi. Sıkıntı ne olabilir? Dediğim gibi örneğin yönetici olarak çalıştırılan bir uygulama açacağım, bastıktan 15 20 saniye sonra aşağıda beliriyor ama oyun oynarken falan FPS değerleri normal.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatın.

Ardından alt kısımda paylaştığım rehber içinde yer alan 3 adet komutu sırasıyla giriniz. İşlemler uzun sürebilir. Işlemler tamamlanınca sistemi yeniden başlatın. Sorun çözülmesi lazım.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatın.

Ardından alt kısımda paylaştığım rehber içinde yer alan 3 adet komutu sırasıyla giriniz. İşlemler uzun sürebilir. Işlemler tamamlanınca sistemi yeniden başlatın. Sorun çözülmesi lazım.

Peki bu sorunun sebebi nedir? Şimdi Windows 10 format atacaktım aslında düzelir diye.

SmartScreen olabilir, Windows Defender olabilir. Yukarıda yazdığımız işlemleri yaptıktan sonra tekrar deneyin bakalım. Sonuçları paylaşınız.

1676204407156.png

Bir şey yok sanırım şimdi yeniden başlatacağım.

Evet düzelmedi hala geç açılıyor programlar.

Formatta kullandığım USB'den şüphelendim gidip yeni USB alıp format attım düzeldi sanırım. Garip bir hataydı.

Kusura bakmayın konuyu hortlatiyorum ama bir şey soracağım hocam, USB de sorun olduğuna emin misiniz bende şu an bu sorunu yaşıyorum ve çok can sıkıcı ben PC'ye Microsoft Store bozuldu diye format atmıştım daha şimdi attım, sizdekiyle aynı bu sorunu yasiyorum diye ama nafile ben şimdi format USB'si değişsem sorun çözülür mü acaba veya başka bir çözüm varsa format harici nasıl çözerim teşekkürler şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı