Uygulamalar için küçük görev çubuğu nasıl yapılır?

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
Merhaba, amacım görev çubuğunun hemen üstüne, Windows 11 görev çubuğu gibi sadece uygulama koyulabilen bir kısım yapmak. Nasıl yaparım?

@dreambullet bu dosyası nasıl indireceğim hocam, download zip yaptım ancak neyi açacağımı hala anlamadım.

Tamam buldum.

@dreambullet hocam Windows burada kısayol oluşturamıyor diyor ve bu Windows 11 gibi değil. Bir de bu başlangıç menüsünü engelliyor, nasıl uygulamaymış gibi yapabilirim? Örneğin orada Edge varmış gibi.

@dreambullet hocam Windows burada kısayol oluşturamıyor diyor ve bu Windows 11 gibi değil. Bir de bu başlangıç menüsünü engelliyor, nasıl uygulamaymış gibi yapabilirim? Örneğin orada Edge varmış gibi.
Windows Vista üzerinde düzgün çalıştığı yazıyordu ama tam optimize etmemişler demek ki. Windows 10'da bir sıkıntı yaşamadım, başta seçtiğin dosyaya sürükleyerek kısayol atmayı deneyin. Uygulamaymış gibi yapmak derken ne demek istediğini anlamadım.

@dreambullet hocam kısayol olarak atıyorum ancak olmuyor. Uygulamaymış gibi derken de bahsettiğim şey şuydu: Örneğin normal haliyle kullanırken oyunlarda masaüstü gözüküyor, ortadan ikiye yarılmış gibi oluyor oyun veya başlat menüsünü açınca görev çubuğu ile arasında boşluk kalıyor. Bu uygulamayı nasıl arkaya atarım, nasıl o boşluğu engellerim?

Bu arada uygulama en sonunda çöktü ve açılmıyor. Klasör kullanacağım, Android klasörü gibi önerdiğiniz uygulama var mı?

@dreambullet hocam kısayol olarak atıyorum ancak olmuyor. Uygulamaymış gibi derken de bahsettiğim şey şuydu: Örneğin normal haliyle kullanırken oyunlarda masaüstü gözüküyor, ortadan ikiye yarılmış gibi oluyor oyun veya başlat menüsünü açınca görev çubuğu ile arasında boşluk kalıyor. Bu uygulamayı nasıl arkaya atarım, nasıl o boşluğu engellerim?

Bu arada uygulama en sonunda çöktü ve açılmıyor. Klasör kullanacağım, Android klasörü gibi önerdiğiniz uygulama var mı?
Sanırım Windows 11'de düzgün çalışmıyor. Oyun pencereli veya pencereli tam ekransa ondan olabilir. Çünkü oyundayken bende gözükmedi, bu arada ayarlarda görev çubuğunu diğer pencerelerin altında tutma ayarı var, ayrıca otomatik gizleme özelliği de var, onlar sorununu çözebilir.
ss1.png
ss2.png

@dreambullet hocam Windows 10, çökme sorununu ve uygulamaları halletim ancak dediğiniz always on top ayarını kapayınca da kayboluyor kendi kendine, oyunlar FPS oyunu olduğundan sadece tam ekran modunda oynayabiliyorum.

@dreambullet hocam Windows 10, çökme sorununu ve uygulamaları halletim ancak dediğiniz always on top ayarını kapayınca da kayboluyor kendi kendine, oyunlar FPS oyunu olduğundan sadece tam ekran modunda oynayabiliyorum.
Hangi oyunda gözüküyor, CS2'de Tam Ekran, Pencereli ve Pencereli Tam Ekran da denedim. Masaüstüne dönüp oyuna tekrar girdim, herhangi bir problem görmedim. Başlat menüsünün yaptığımız görev çubuğunun üstünde çıkmasına maalesef yapacak bir şey yok. Tek çare yaptığımız görev çubuğunu yukarı, sağ veya sola taşıyabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı