Uygulamalarda internet yavaşlığı

Mc Niko

Picopat
Daha fazla  
15 Mb internet hızım var. PC'de 1.6 Mb/sn indirme hızı var. Ama Instagram'da, WhatsApp'ta gönderdiğim mesajlar çok geç gidiyor. Uygulamalarda internet çok yavaş. Ama PC'de oyun falan indirirken bir yavaşlık yok. 2-3 gündür böyle nasıl çözerim?

Telefonunuz IOS ise bluetooth'u kapatın, bendede aynı sorun vardı, sosyaldeki bir arkadaş bunu önerdi, sorunum çözüldü 100 MBPs interneti 3 MBPs olarak görüyordum.

Instagram, Whatsapp ve dediğiniz uygulamalara telefonunuzdan mı giriyorsunuz? Eğer öyleyse kablosuz internetinizde bir sıkıntı olabilir.

evet telefondan giriyorum. müşteri hizmetlerini aradım hiçbir sorun gözükmüyor dediler.
Kablosuz internetinizde bir sorun var gibi. Telefondan bir hız testi yapabilir misiniz? Modeminize uzak olabilirsiniz, çekmiyor olabilir. Modeminizde 5.0 Ghz özelliği var ise açmanızı öneririm. Telefonunuzda aynı anda bir bluetooth cihaz bağlı ise bluetooth'u kapatın. İkisinin sinyali karıştığı için internet yavaşlıyor. Başka aklıma gelen bir şey yok. Ben modemlerden çok fazla anlamam anlayan bir arkadaş yardımcı olacaktır.

15 Mb internet hızım var. PC'de 1.6 Mb/sn indirme hızı var. Ama Instagram'da, WhatsApp'ta gönderdiğim mesajlar çok geç gidiyor. Uygulamalarda internet çok yavaş. Ama PC'de oyun falan indirirken bir yavaşlık yok. 2-3 gündür böyle nasıl çözerim?
WhatsApp veya Instagram'dan gönderdiğiniz mesajlar upload hızınıza göre gidiyor. Sebebi bu olabilir veya Facebook suncuları(WP ve IG dahil) çok sık çoküyor sebebi bu da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı